Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sárga/arany tequilát őrölt...

Granulátum kérdése:

A sárga/arany tequilát őrölt fahéjjal és narancsgerezddel fogyasztjátok a só és citrom/lime helyett, úgy ahogy előírás?

Figyelt kérdés

A wiki szerint így kell inni.


Máskülönben érdekes, hogy a mexikóiak nem ismerik ezeket a fogyasztási szokásokat, isszák tisztán és magába :)



2012. nov. 22. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem mindegyik tequilát lehet akár sóval és citrommal/limmel vagy fahéjjal és naranccsal fogyasztani.

Kinek mi az ízlese szerint.

2012. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
100%

A wiki nem azt írja, hogy így kell inni.


A mexikóiak ismerik ezeket a szokásokat, legalábbis a gyártók. Ugyanis ezeknek az az eredete, hogy mikor az USÁ-ba kezték exportálni a felcukrozott agávémustból főzött okádéktequilákat, akkor ajánlották hozzá a só-lime-ot és a fahéj-narancsot, hogy ne lehessen érezni, mennyire rosszak. Próbáld ki bármilyen rossz töménnyel (pl. olcsó vodkával), hogy sóval-citrommal már nem is olyan borzalmas. Így lehet a kb. 2 ezret érő alap sierrát meg olmecát meg josé cuervót 4–5 ezrekért eladni az átlagfogyasztónak.


Bővebben: [link]


A kérdésre válaszolva, gold tequilát egyáltalán nem iszok, mert az csak ízesített silver tequila, és minőségi tequilából (ami cukrozatlan mustból van, 100% agávé) nem is gyártanak ilyet. Mindegyik gold lábszagízű borzalom.


A „valódi sárga tequilát”, vagyis a hordóban pihentetettet (reposado) magában fogyasztom. (Pl. El Jimador 100% agave reposado, itthon ez az egyetlen normális márka, és lényegében nem drágább a gagyinál.)

2012. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én általában a silvert és a goldot is magában szoktam fogyasztani, mégpedig üveggel. Brahiból van, hogy szívószállal, de az nem eléggé szapora. Jobb íze van só és citrom nélkül és nem kell szerencsétlenkedni velük.
2012. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sóval és citrommal soha nem fogyasztottam, régóta ismerem a fahéjas narancsgerezdes változatot.
2013. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Wikipédia szerint úgy kell inni? A mexikóiak szerint viszont csak úgy magában kell inni, ők nem ba**akodnak ilyenekkel.
2016. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jobban tudják mint a Wikipédia :D
2016. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!