Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha kész a törköly, csak...

Ha kész a törköly, csak simán, vagy víz hozzáadásával rakjam bele az üstbe és úgy kezdjem el főzni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 16:01
1 2
 1/18 Nixcy88 válasza:
Még cukor hozzáadásásnal erjeszteni kell egy ideig, lezárt hordóban. Akkor ereszt levet és a cukor alkohollá alakul. Ezután kell lefőzni.
2013. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Phoney ***** válasza:

Hogy érted, hogy kész?


Ha már kierjedt, akkor annyi víz (vagy borseprő) kell rá főzés előtt, hogy ellepje. Ha még nem erjesztetted, akkor arról itt olvashatsz:


[link]


Cukrozni meg semmiféle hagyományos párlatot nem kell, mivel ezek hamarabb léteztek, mint a megfizethető kristálycukor...

2013. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
50 literes hordóban erjesztem, hordónként 5 kiló mézet oldottam fel 12 liter vízben és hozzáadtam majd lezártam. Úgy gondoltam minimum egy hétig állni hagyom majd nekiállok lefőzni.
2013. jan. 29. 01:28
 4/18 anonim ***** válasza:
A cefrének megfelelően hígnak kell lennie főleg ha nem keverős az üst, mert különbem könnyebben odakap a cefre. Ahogy az elöttem szóló is irta minimum lepje el, de az se baj ha kicsit több lesz. majd a második főzésnél lefő...Az erjedésnek végbe kell mennie, vagy különben a cefrében lévő cukor tartalom nem alakul át alkohollá... az erjedés lehet természetes de ennek lehet a hátránya hogy berohad a cefre, vagy elősegítheted élesztővel, de így is kb 10-14 nap az erjedési ciklus. Ha az erjedés után raktad hozzá a mézet cukrot akkor nagy rá az esély hogy az pocsékba ment, de ennyire még nem értek hozzá. Viszont a cukorfok növelésével csak az alkohol mennyiséget növeled és azonos mennyiségű aromára több alkohol fog jutni, tehát olyan mintha hígítanád a pálinkát azaz romlik a minősége. Én sem főztem még pálinkát, csak most tanulom.
2013. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
egyik ismerősöm hozott négy 50 literes balon törkölyt, le volt zárva. Kipróbálásként felraktam egy adagot főzni de az első fél liter ami lefolyt kb 10% volt az alkoholfoka. Arra gondoltam ha a többi hordóba rakok mézet akkor növelhetem az alkoholfokot. Lehet elcsesztük ezzel, nem tudom...ezért is írtam hátha vki tud nekem tanácsot adni. Még kezdők vagyunk pálinkakészítés terén.
2013. jan. 29. 08:33
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem annak már harangoztak! Kóstold meg, ha ecet ízű, akkor mehet a komposztra!
2013. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
megkóstoltam és nincs ecet íze. ezért is mertem rááldozni ennyi mézet
2013. jan. 29. 08:47
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor pedig még nincs kierjedve. Kb. 40 fokosnak kellene lennie az elejének. Befejeződött az erjedés? Meleg helyen erjesztetted? (legalább 20 fok)
2013. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mézet, szerintem felesleges beletenni, főleg ha már kész a cefre. Ha nagyobb mennyiségre törekszel, esetleg a cefre védelme a cél, akkor cukrot kell beletenni (max 3%), de azt is a cefrézés kezdetén.
2013. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
most kezdtem a cefrézést eddig kint volt a hidegben viszont most bevittem meleg helyre és hozzáadtam a mézet és jól lezártam. Ezek szerint nem elég 1 hétig erjeszteni?
2013. jan. 29. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!