Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan szokjak le az alkoholról?

Hogyan szokjak le az alkoholról?

Figyelt kérdés

Hali.

Alkoholproblémákkal küzdök, egyetemista vagyok.

Minden órára és előadásra részegen járok be, illetve a munkahelyemre is mindig másnaposan megyek. Eleinte viccesnek ítéltem meg ezt, de már átment szánalmasba, és nem tudok róla letenni. A mai társadalmat, szokásokat és embereket már csak bódult állapotban tudom elviselni.

Mit lehetne ez ellen tenni? Van valami elvonó, vagy ilyesmi? Anonim alkoholisták-hoz nem akarok menni, mert az szerintem valamilyen vallásos dolog, vagy szekta, még ha azt is állítják, hogy ők nem azok...

u.i. Kezdek berúgni.



2013. márc. 26. 12:11
 1/6 anonim válasza:
Sztem FAKE
2013. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:

Ennek nincsen jól bevált módja, mert a leírásod alapján nem csak az a baj, hogy rászoktál, hanem eleve szükséged is volt rá. Keresd olyanok társaságát, akik előtt szégyelled az ivást (és gondolj rájuk gyakrabban), keress valamilyen örömet abban, hogy száraz vagy (pl. hogy összeszedettebbé válsz, vagy hogy nem csak a negatív, de a pozitív érzelmeid is visszatérnek), legyenek céljaid, és azokra koncentrtálj. Ezek persze kicsit általános dolgok, de pont ez a lényege (és a nehéz része) a pohár letételének, hogy előbb szembenézz a normális élettel. Enélkül várhatóan úgyis visszaszoksz rá.


A megszokás miatt arra is szükséged lehet, hogy igyál valamit helyette, pl. fűszeres limonádét, gyümölcslevet, vagy akármit, legyél találékony. Ja és egy kimerítőbb sport sem árt (a futás is megteszi), mert hasonlóan levezeti a feszültséget, mint az ivás. Sőt, úgy is mondhatnám, hogy az embernek alapvető testi igénye a mozgás és az erős kifáradás, és sokszor ezt pótolja az ivással, dohányzással.

2013. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az Anonim Alkoholisták nem szekta. Első körben mégsem őket javasolnám, ők a talpraállás, gyógyulás szakaszában lesznek neked fontosak. Te még máshol tartasz, a fontolgatás szakaszában.


Első körben javaslom, hogy amennyiben budapesti vagy, keresd fel a Magadért Alapítványt. A Google segít ebben.


Ha nem budapesti vagy, akkor a városban keress addiktológiai konzultánst. Ebben bármilyen eü. vagy mentálhigiénés szakember segíteni tud, de ha a Kék Kerereszthez mész (keresztény önsegítő csoport) vagy az Anonim Alkoholistákhoz / Narcomanics Anonimushoz, ők is segítenek.


Jó döntéseket kívánok.

2013. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az első és egyben az egyik legfontosabb lépést már megtetted a leszokás felé. Felismerted a tényt, hogy problémád van az alkohollal. Kitartást és sok sikert! Gondolj arra hogy még fiatal vagy előtted az élet! Tudom milyen az egyetemisták élete én is az vagyok. Csak fel a fejjel csak a szépet lásd meg a rossz felől fordítsd el a fejed!
2013. ápr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már sikerült megoldanom. 1 hete nem ittam, inkább meló egész nap + futás a margitszigeten. A mozgás nagyon jó. Ajánlom azoknak, akik hasonlóan éreznek, mint ahogy én éreztem.
2013. ápr. 12. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Fejbe kell eldönteni. De csak is magadnak. Ha másnak akarod bebizonyítani akkor halott az egész dolog. Azért tudom mert én is alkoholista voltam. Hidd el akarat az egész.
2013. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!