Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen büntetésre számíthatok,...

Zoli17 kérdése:

Milyen büntetésre számíthatok, ha mézes pálinkát iszom itthon, és a kedves szomszéd felnyom a NAV nál? Nem vicc! Törvény részlet lentebb:

Figyelt kérdés
A bérfőzető természetes személy a jövedéki szabályozásnak megfelelően előállíttatott pálinkát nem keverheti össze más jövedéki termékkel (például különböző fajtájú bérfőzött pálinkákat nem önthet össze), illetve abból nem állíthat elő más jövedéki terméket (például ágyas pálinkát, mézes pálinkát nem készíthet), mivel ez a tevékenység a jövedéki szabályozás értelmében adóraktári tevékenységnek minősül, amely tevékenység csak adóraktári engedély birtokában végezhető.

2013. jún. 16. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
ha otthon iszod az nem para, a törvény is csak az eladásra vonatkozik.
2013. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:

Honnan van a törvény szövege? A hatályos törvény ugyanis a házi- és bérfőzéssel előállítható égetett szeszeket nem "pálinka", hanem "párlat" gyűjtőnévvel illeti.


Ettől persze lehet, hogy tilos, és akkor hivatalosan büntethető, de megnézném, hogy mézes pálinkáért kivonul a NAV. Mondjuk feljelentéskor lehet, hogy hivatalból ki kell jönniük.


Vesd fel itt a kérdést, ezek jobban vágják, mit szabad pálinkánál: [link]

2013. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

egy bérfőző oldalán találtam:


[link]


simán kinézem belőlük , hogy meglátogatnak, ízmintát vesznek :S

de mikor 2 feljelentést tettem, mert hónapokig nem kaptam bért, meg 1et mikor kiraboltak, meg sem mozdult a hatóság :(

2013. jún. 16. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
off: mi van akkor, ha vélelenül kiömlik mindkettő és összekeveredik? :) fel kel jelentsd magad?
2013. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
állampolgári kötelességed :DDDD
2013. jún. 18. 01:31
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Pálinkás mézet viszont lehet inni.
2013. jún. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

megvan!

bejelentem magam a navnál

ha kijönnek jót nevetek , addigra megiszom :)

ha nem meg papírom van róla hogy bejelentettem, de ők ezt nem találták szabálytalannak. :P

2013. jún. 18. 13:09
 8/9 anonim válasza:
ha otthon iszod a pálinkádat akkor bizonyítsák rád hogy nem otthon ütötted fel a vásárlás után mézzel. mert ennyi erővel egyik cimborámat is bevihetnék azokért a mocskokért amit koktél címen vedel...ez kb az hogy nem tankolhatsz mo területén sütőolajat a dízel kocsidba de bizonyítsák rád hogy nem lehetett egyiok benzinkúton sem csalásból az a dízel helyett a gépkocsi hatósugarán belül. szóval amíg a hatóság nem látja hogy az utcán a tesco étolajat öntöd a kocsidba éjjel addig hiába mész azzal, nem büntethet meg kivéve ha a 800 km sugarú kört körbe nem nézi az összes kúton visszamenőleg. pálesz dettó. ahogy a zárjegy nélküli cigivel sem foghat meg mert veszel külföldön egy dobozzal, behozod szívhatod, fogyasztási mennyiséget behozhatsz. bizonyítsák hogy a józsefvárosin vetted és nem kirándultál ukrajnába érte...
2013. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
(engem szedtek ki üz.tank ellenőrzésre- szines porokkal keverte- hol tankoltam) amúgy tök igazad van.
2013. júl. 13. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!