Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha kérdezi egy eladó hogy...

Ha kérdezi egy eladó hogy elmúltam 18 és azt mondom hogy igen és elkéri a személyimet akkor nem kell odaadnom vagy igen?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkoholt vagy dohányárut vásárolsz akkor fel kell mutatnod!
2013. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Oda kell adnod, ha kéri.:)
2013. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert apukám kocsmáros és azt mondta hogy ha azt mondják hogy 18 akkor azt el kell fogadniuk.
2013. júl. 2. 23:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor várhatja majd a sárga csekket, rajta a büntivel. Ennyi erővel egy 2 éves csecsemő is lehetne 18.
2013. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukádat vagy átverte valaki vagy nagyon rosszul infirmált, esetleg önmagától ilyen butuska. Minden esetben KÖTELEZŐ elkérni a személyi igazolványt TÖRVÉNYILEG! Apukádat tényleg nagyon meg fogják büntetni egyszer.
2013. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
informált na
2013. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy csak szívatott.
2013. júl. 3. 00:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

elvileg mindenkitől köteles elkérni a személyigazolványt az eladó bármely szeszesital vagy dohánytermék eladásakor, az megint más, hogy egy 60 éves nőtől nyilván nem kéri el, mert egyértelműen megállapítható, hogy már nem 18 éves. ha azt mondod, hogy elmúltál 18 és kérik a személyidet, akkor nem vagy köteles odaadni, de ha nem adod oda és nem is múltál el 18 akkor nincs se cigi se pia:)

egyébként butaság mert kb egy csomó helyen kiadják, már egy fél éve 18 vagyok úgyhogy nem kell emiatt bajlódnom. viszont emlékszem nekem 15-16-17 évesen több helyen adták ki mind a cigit mind a piát, mint ahol nem adták ki:)

2013. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak azt kérheti, hogy valamilyen okmánnyal bizonyítsd nagykorúságod ellenkező esetben nem szolgál ki, ill. dohányboltoknál macerásabb, hiszen, ha nem bizonyítod nagykorúságod, automatikusan kiskorúnak minősülsz, azaz fel kell függeszteni az eladást, nem szolgálnak ki, stb. Mivel a bolti eladó nem igazoltathat, csak megkér arra, hogy valamilyen arcképes okmánnyal támaszd alá állításod (ennek természetesen nem kell személyi igazolványnak lennie), a kérést megtagadhatod, hisz nem hatósági személy, de ez esetben ,,visszaminősülsz'' a fent említett kategóriába.
2015. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!