Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi sörfőzéshez milyen...

5andris kérdése:

Házi sörfőzéshez milyen készlet kell? részletek lentebb

Figyelt kérdés

Házi sörfőzésre adnám a fejem, először a webshopokban kapható sűrítményekkel kezdeném, mert szerintem ez a legegyszerűbb módszer. A kérdésem az lenne, hogy érdemes megvenni a kezdő szettet (link: [link] ) vagy elég csak az erjesztő tartály ehhez a módszerhez?


A másik kérdésem az lenne, hogy PET palackba is lehet palackozni, vagy mindenképpen szerezzek be üveg palackokat? Esetleg van más módszer is a palackozáshoz?



2013. aug. 11. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb (olcsóbb) külön megvenni hozzá a szükséges felszerelést. A sűrítményes sörkészítéshez ezek kellenek:

-erjesztővödör kotyogóval

-fokoló

-mérőhenger fokolóhoz

-hőmérő

-fertőtlenítőszer


valamint, ha üvegekbe palackozol, akkor kell még:

-söröskupak lezáró

-söröskupak


a belinkelt helyen ez mind kapható


Én is sűrítményes sörkészítéssel kezdtem,mindenkit csak bátorítani tudok, hogy vágjon bele, nagyon egyszerű az egész eljárás,elsőre meg fogunk lepődni, hogy házilag milyen jó sört tudunk készíteni.

2014. febr. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!