Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Antibiotikumra (zinnat 500)...

Antibiotikumra (zinnat 500) szabadna alkoholt inni?

Figyelt kérdés

Sokat köhögtem és elmentem orvoshoz és zinnatot írt fel, evvel csak az a baj, hogy holnapután megyek az utolsó osztálykirándulásomra, és szeretném jól érezni magam (több barátnőm is most ünnepli a szülinapját) és úgy hallotam, hogy antiniotikumra nem szabad inni semmit, főleg töményet. Gondoltam arra, hogy ha elöbb jöbban leszek akkor abbahagyom, de a tájékoztató lapon azt nem ajánlják.

mihez kezdjek?



2013. szept. 24. 18:29
 1/7 anonim válasza:
Sokat nem tudsz tenni , vagy az alkoholt választod vagy a gyógyszert
2013. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Ellentétes, ill. egymást erősítő hatásaik miatt, csak a központi idegrendszerre ható gyógyszerekre ne igyál!

A Zinnat nem ilyen!

2013. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Balanus_concavus ***** válasza:
82%

Szerintem piálás szempontjából nem feltétlen azt kell nézni, hogy antibiotikum, hanem inkább azt, hogy mi a gyógyszer hatóanyaga, ennél a cefuroxim, ami a cefalosporinok csoportjába tartozik, erről azt írják, hogy " A gyógyszercsoport egyes tagjai alkohol együttfogyasztásakor hányingert, hányást okozhatnak"


[link]


Egy másik helyen ezt írja: "Van néhány gyógyszercsoport, melyre nem jelentős, vagy nincs hatása az alkoholnak. Ilyenek a gyomorsavcsökkentők, a hashajtók és a hasmenés elleni szerek, az antibiotikumok közül a penicillinek, a cefalosporinok, a makrolidok, az aminoglikozidok, és a fluorokinolonok(...)Az itt említett kivételek persze nem jelentik azt, hogy ezekkel a gyógyszerekkel gyakran lehet alkoholt fogyasztani, mindössze csak annyi, hogy ritkán egy-egy pohárral megengedhetünk magunknak."


[link]


Érdemes azonban szerintem a háziorvost megkérdezni erről, aki felírta a gyógyszert, hiszen az arról való tájékoztatás is a munkakörük része.

2013. szept. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne igyál, a jó hangulathoz nem kell feltétlenül szeszes ital, igyál alkoholmentes koktélt, gyümölcslevet. Mivel antibiotikumot abbahagyni nem szabad és alkohollal együtt lehetnek mellékhatásai, bírd ki anélkül.
2013. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress rá neten, múltkor én is rákerestem az antibiotikumra amit szedtem és mindenhol az volt, hogy lehet rá alkoholt inni. Nem lett semmi bajom pedig nem fogtam vissza magam.
2013. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NiuKy válasza:
100%
Én ittam véletlenül Zinnatra. Megkérdeztem egy patikust ő azt mondta nagyon nem szabad rá inni. Felhívtam az ügyeletet, ahol azt mondták hogy bajom nem lesz tőle, VISZONT az alkohol semlegesíti a gyógyszer hatását. Azt ajánlotta hogy már csak az esti adag gyógyszert vegyem be (délelőtt történt az ivás). Tehát lehet inni rá, de akkor teljesen feleslegesen vetted be a gyógyszert.
2020. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet véletlenül inni?
2020. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!