Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Antibiotikumra (zinnat 500) szabadna alkoholt inni?

Sokat köhögtem és elmentem orvoshoz és zinnatot írt fel, evvel csak az a baj, hogy holnapután megyek az utolsó osztálykirándulásomra, és szeretném jól érezni magam (több barátnőm is most ünnepli a szülinapját) és úgy hallotam, hogy antiniotikumra nem szabad inni semmit, főleg töményet. Gondoltam arra, hogy ha elöbb jöbban leszek akkor abbahagyom, de a tájékoztató lapon azt nem ajánlják.
mihez kezdjek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Zinnat, antibiotikum, alkohol, ivás, betegség, kühögés

2013-09-24 18:29  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Sokat nem tudsz tenni , vagy az alkoholt választod vagy a gyógyszert

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2013-09-24 18:49 Privát üzenet
doboszoli nevű felhasználó válasza:

Ellentétes, ill. egymást erősítő hatásaik miatt, csak a központi idegrendszerre ható gyógyszerekre ne igyál!
A Zinnat nem ilyen!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2013-09-24 20:31 Privát üzenet
Szerintem piálás szempontjából nem feltétlen azt kell nézni, hogy antibiotikum, hanem inkább azt, hogy mi a gyógyszer hatóanyaga, ennél a cefuroxim, ami a cefalosporinok csoportjába tartozik, erről azt írják, hogy " A gyógyszercsoport egyes tagjai alkohol együttfogyasztásakor hányingert, hányást okozhatnak"

[link]

Egy másik helyen ezt írja: "Van néhány gyógyszercsoport, melyre nem jelentős, vagy nincs hatása az alkoholnak. Ilyenek a gyomorsavcsökkentők, a hashajtók és a hasmenés elleni szerek, az antibiotikumok közül a penicillinek, a cefalosporinok, a makrolidok, az aminoglikozidok, és a fluorokinolonok(...)Az itt említett kivételek persze nem jelentik azt, hogy ezekkel a gyógyszerekkel gyakran lehet alkoholt fogyasztani, mindössze csak annyi, hogy ritkán egy-egy pohárral megengedhetünk magunknak."

[link]

Érdemes azonban szerintem a háziorvost megkérdezni erről, aki felírta a gyógyszert, hiszen az arról való tájékoztatás is a munkakörük része.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2013-09-25 01:56 Privát üzenet
Ne igyál, a jó hangulathoz nem kell feltétlenül szeszes ital, igyál alkoholmentes koktélt, gyümölcslevet. Mivel antibiotikumot abbahagyni nem szabad és alkohollal együtt lehetnek mellékhatásai, bírd ki anélkül.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2013-09-25 07:46 Privát üzenet
Keress rá neten, múltkor én is rákerestem az antibiotikumra amit szedtem és mindenhol az volt, hogy lehet rá alkoholt inni. Nem lett semmi bajom pedig nem fogtam vissza magam.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2013-09-28 23:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet e inni energia italt antibiotikumra?
Lehet antibiotikumra alkoholt inni? Volt aki azt mondta h nem árt volt aki azt mondta igen
Igaz hogy antibiotikumra nem szabadna tejes dolgot enni/inni? Cefzil-t szedek
Ospen antibiotikumra lehet inni alkoholt?
Igaz az hogy antibiotikumra csak 24 óra elteltével lehet alkoholt inni úgy hogy ne legyen hatása egymásra a kettőnek?
Antibiotikumra lehet alkoholt inni?

Kérdések a Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu