Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miből tudnék otthon pálinkafőz...

Diesel221 kérdése:

Miből tudnék otthon pálinkafőzőt összerakni és mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok hogy kuktából meg minden konyhai edényből hanem például hordókból.

2013. okt. 4. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi van? Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor ne is próbálkozz, mert felrobbantod magadat meg a fél lakást.


A pálinkafőző sárgarézből készül (esetleg némi rozsdamentes acéllal azon a részeken, ahol nem érintkezik a cefrével) és a desztilláláshoz megfelelő formára kell alakítani. Nem lehet "hordókból" összetákolni egyet.


Az Intersparban egész nyáron árultak komplett szettet, a kicsi 17l-s volt azt hiszem 70e, a nagy (talán 45l) 150e.

2013. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 doboszoli ***** válasza:

Az első válaszoló lényegében igazat mond, de némi pontosítás:

-a főző nem sárga, hanem VÖRÖS rézből(Cuprum) készül, a sárgaréz réz és ón(vagy cink?) ötvözete.

-a réz ott ajánlott, ahol a pálinka gőzzel érintkezik , tehát a sisak, és a páracső.

Amúgy "sufni tunning" céljára alkalmas a saválló söröshordó, 15e körül beszerezhető, de komoly hegesztő munkát igényel az átalakítása, a sisak elkészítése, a tömítettség megoldása, a biztonsági része.(szelepek)

A hűtő, ennek csatlakoztatása a fazékhoz, a fűtés megoldása, a következő történet.. Szóval nem egyszerű eset.

Az Intersparos, Tescós készülékekért nem adnék egy fröccsöt sem, nem 70 ezret. Vékony, sérülékeny, bóvli.

Nézz szét a neten, gyártóknál, onnan válassz készüléket, nem biztos, hogy drágább, mint a házilag barkácsolt.

Ismerősöm most vett egy 72 literest, saválló, duplafalú, közte trafóolaj, szelepekkel, hűtővel, 160 ezerbe fájt.

2013. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hy!

Én 5000ft-ból kihoztam egy 20 literes főzőt!

Nem tagadom elmentem vastelepre szereztem egy használt nagy rozsdamentes edényt fedővel meg egy kuktafedőt amiből kivettem a biztonságiszelepet.Vettem rézcsövet,ezt lehajtottam és meghegesztettem magamnak,azóta boldogan főzőcskézek! :) Amúgy lehet tök jó főzőket kapni használtan,olcsón is.A lényeg hogy ne alumíniumból legyen,ne legyen a rézcső kisátmérőjű(legalább 12cső)

2013. okt. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az az igaság hogy ha télleg minösigi pálinkát akarsz elöálitani akkor asztmongyák minden elemnek rézböl kel lennie sokan szoktak sörös hordobol öszerekni pálinka főzőt az rozsdamentes anyagbol van én még lejeb adtam az igényeket én kondérbol készitedtem főzőt ami zománcos 2 kondért egymásra forditok öszeszoritom öket utána tésztával körbe kenem a páracső éa a spirá rézböl van vedtem egy elég nagy átméröjü rézcsövet 2 métert kipuhitodtam aztán meghajtodtm és beleépitetm 1 60 literes hordóba a kondérok 60 literesek szoval a te igényeidtöl füg mijenre ragd ösze
2014. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!