Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy főznek pálinkát nem...

Tothrichard1 kérdése:

Hogy főznek pálinkát nem érjesztett gyümölcsből?

Figyelt kérdés
a cefrekirályokban volt egy rész amikor nem wiszkit hanem pálinkát főztek. megvették a gyümölcsöt egyben (banánt) és már főték is. ez hogy lehetséges? Nem is erjesztették cefrének.

2013. okt. 8. 22:30
1 2
 1/11 Phoney ***** válasza:

Erjesztés nélkül sehogyansenem. Nemcsak pálinkát, hanem semmiféle alkoholt nem lehet anélkül főzni (hacsak nem kész alkoholt öntenek az üstbe, mint pl. az abszint, a gin, az ouzo vagy a geist esetén).


Abban a sorozatban sokszor ki szoktak felejteni „véletlenül” 1-2 mozzanatot, nyilván hogy nehogymár a néző elkezdjen otthon zugfőzni és még sikerüljön is neki.

2013. okt. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gabrincs ***** válasza:

Sehogyan sem.

Az valami kamu akkor.

Erjedés nélkül nincs pálinka.

Banánból pálinka? Pff

2013. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert azt lehet,hogy beáztatták valami metil alkoholos cuccba, és így főzték le..vagy mit tom én
2013. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a cefrézés hosszú folyamatát kihagyták :)

banánpálinka? Megkóstolnám! :)

2013. okt. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

uraim, itt a cikk a videót nem találtam

[link]

2013. okt. 16. 21:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Bé kérdésem az lenne ha a cefréről a nyomást minden nap leengedjük nem befolyásolja a keletkezett pálesz erősségét illetve mennyiségét?
2013. okt. 16. 21:55
 7/11 Phoney ***** válasza:

Mivel ez nem rendes dokumentumfilm, hanem színészekkel eljátszott (ha akarom, show-) műsor, ilyen „apró hibák” simán becsúsznak. Itt nem a szakmaiságon van a hangsúly, hanem a szórakoztatáson...


A cefrét eleve nem kell nyomás alatt tartani, simán lefeded vagy kotyogót teszel rá. A zajos főerjedés alatt napi többször megkevered, és lenyomkodod a bundát. A csendes erjedés alatt már vigyázni kell a CO2-rétegre, akkor már csak a bundát nyomkodod le.

2013. okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
banánból eleve nem lehet pálinka, csak párlat!
2013. dec. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hy!

Nem vagyok benne biztos,lehet hülyeséget írok de akkor lécci szóljatok már ha nem így van mert Én is most kezdeti tájékozottságban vagyok :)

Nem vagyok benne biztos,de azt hiszem hogy a sört valahogy úgy csinálják,legalábbis egyik módja hogy főzik,malátázzák és asszem ezzel készen is vagyon,tehát ha ez így van akkor gabonából akár egy alágyújtással el lehet intézni a párlatfőzést is,de aztán lehet hogy hülyeséget írok....

Amúgy az is lehet hogy ezeknek van spéci szerük ezek biztos hogy itthon is tiltottak,pl valahol műtrágyából főznek alkoholt.Szóval elképzelhető hogy van olyan adalék amit csak vízhez tesznek és csak főzni kell ,a gyümölcs az csak aromát adná mintha aromatornyot használnánk a pálinkafőzőn,a szeszt meg az adalék adja.

2013. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:

18:27, csak azért írom le, mert külön kérted: nem így van.


Gabonából bonyolultabb szeszt főzni, mint gyümölcsből. (Ti. erjesztés előtt +1 lépés cukorrá alakítani a benne lévő keményítőt.)


Műtrágyából nem főznek alkoholt (hanem élesztőtápnak használják a cukros víz – cukorcefre – megerjesztéséhez)


Nincsen semmiféle adalék, ami egyből alkoholt varázsol a cukorból.

2013. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!