Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik olyan, hogy "tea...

Létezik olyan, hogy "tea pálinka"?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit tartalmaz, miből főzhető?

2014. jan. 18. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik. Mégis miből erjedne alkohol a teában? Gyümölcscukor nem árt hozzá...
2014. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Phoney ***** válasza:

Nem.


Ha ilyet hallottál valakitől, akkor teafűvel ízesített gyümölcspálinkára gondolhatott.

2014. jan. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem hallottam, hanem konkrétan ittunk egy szórakozó helyen. Így volt meghirdetve, többet sajnos mi sem tudunk róla. De finom volt, tea ízű. Sejtettem, hogy ízesített valami.
2014. jan. 19. 11:28
 5/8 anonim válasza:

1. Pálinkának csak a magyar gyümölcsből, cukor hozzáadása nélkül készült rövidital nevezhető.

2. Alkoholt lehet nyilván tealevélből is csinálni, mivel van benne cellulóz, ami megfelelő enzimekkel pl. lebontható cukorra és így erjeszthető, desztillálható. Csak épp ezt senki nem csinálja, mert bűnrossz lenne a végeredmény...

3. Nincs igaza annak, aki szerint csak gyümölcscukorból lehet alkohol erjeszteni. Minden olyan poliszacharidból erjeszthető, amely glükóz v. fruktóz egységekre bomlik le (pl. keményítő, cellulóz). Ezért tudnak krumpliból, kukoricából stb. alkoholt kinyerni. Még papírból is lehet alkohol "gyártani", csak azt nem emberi fogyasztásra adják el, hanem hígítónak, oldószernek pl.


Valószínűleg amit ittatok valami pancsolt szesz lehetett. El tudom képzelni, hogy olyan rossz "pálinka" volt az alap, aminek az erős ízű tealevél így legalább elnyomta az ízét és el lehetett adni...

2014. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem Tátra tea volt véletlenül az amit ittál?
2014. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, az túl drága, ahogy nézem :) mi ilyen 300-400 ér ittuk 5 centjét.
2014. jan. 25. 23:43
 8/8 anonim válasza:

Szerintem nem kell itt túl bonyolítani..

Teába beleönt egy kis pálinkát és kész is.. :)

Vagy a pálinkába teszed a filtert és pont jó.. XD

Egyszer lefőztünk egy adag kávét pálinkából.. Úgyhogy még "kávé pálinka" is létezik... Mondjuk nagyon sz@r volt.. :)

2014. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!