Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Desztillált víz használható...

Desztillált víz használható jégkockának?

Figyelt kérdés

Sima csapvízből csináltam eddig a jégkockám de azt akárhogy trükközök nem tudom tisztára elkészíteni és mikor iszok mindig kb. 2 perc után a közepéből feloldódik valami fehér vacak(nem tudom, hogy vízkő, por vagy más) és undorító lesz tőle az ital. Olvastam, hogy desztillált vízből lehet tökéletes jégkockákat csinálni de 2 dologra nem találtam igazán egyértelmű választ.

1: Tudom, hogy a desztillált víz nagy mennyiségben káros a szervezetnek de nem tervezem még csak közepes mennyiségben sem inni, csak két-három darabot teszek a scotch-omba/koktélomba(még csak teljesen elolvadni sem hagyom). Az érdekelne, hogy egyrészt így lehet-e káros hatása másrészt ez megváltoztatja-e az ital ízét?

2: A vasalókhoz/autókhoz használatos ioncserélt víz az az-e amire én gondolok vagy igazi desztillált vizet máshonnan kell beszerezni ami megfelelne a célnak?


2014. márc. 12. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Tudtommal tévhit, hogy ártalmas lenne a desztilált víz, hiszen semmi plusz nincs benne, amitől bajod lenne. Csak hiányoznak belőle dolgok, ami nem feltétlenül baj.

A háztartási ioncserélt vízzel én óvatos lennék, mert nem erre a célra készítik, és nem biztos, hogy annyira tiszta, bár a fene tudja. Mindenesetre fogyasztásra alkalmas desztilált vízet lehet venni, talán a Rossmannban is van.


Egyébként én a csapot is megnézném, mert azért nem oké, ha ilyen víz jön belőle.

2014. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia esetleg próbáld meg azt, hogy előtte felforralod a vizet madj hagyod, hogy kihűljön és úgy teszed a kockatartóba.Egy próbát megér!

[link]

2014. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, hogy felforralom, még le is takartam de olyan maradt. A csappal nincs gond, máshol is olvastam, hogy ez csak por meg vízkő meg ilyesmi ezért használnak menő koktélbárokban desztillált vízből készült jégkockát.
2014. márc. 12. 22:57
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

ahogy az első mondta tévhit a káros desztilált víz.

csupán felesleges a szervezetnek mert a szomjat nem oldja, és az ásványi anyagok sincsenek benne

2014. márc. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

az elektrolit egyensúly, mint fogalom nem ismert itt, ahogy látom


de néhány jégkocka még elmegy

2014. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A desztillált víz károssága nem tévhit, hanem tény.

Attól, hogy ti nem tudtok valamit, még lehet igaz, sõt.

Viszont kizárólag nagy mennyiségben káros (ha pl csak deszt vizet fogyasztasz), pár jégkocka egyáltalán nem az.

Ioncserélt víz viszont egyáltalán nem ugyanaz, én azt biztos nem tenném italba.

2014. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Na, előttem már nagyjából tisztázták, de azért én is leírom:

1) a desztillált víz káros, de néhány jégkocka még nem, ihatod nyugodtan.

2) az ioncserélt víz teljesen más eljárással készül, mint a desztillált, az előbbit én sem raknám a menő viszkimbe.

2014. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt amúgy kiszámoltátok már, hogy egy tányér húslevessel vagy egy csipet sós mogyoróval mennyi és milyen iont, ásványi anyagot viszel be a szervezetedbe, és ez hogyan aránylik az 1-2 liter desztvízben meglévőhöz?
2014. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"az elektrolit egyensúly, mint fogalom nem ismert itt, ahogy látom"

- Hát, most rohadtul elszégyeltem magam.


Egyébként nagy mennyiségben bármilyen víz mérgező. :)

2014. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem desztvízhez, csapvízhez viszonyítva.
2014. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!