Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a gyógyszertárban kérek...

Ha a gyógyszertárban kérek alkoholt, akkor, ha megkérdezik mire kell, mit mondjak, azt hogy házi piát főzünk? Ez így nem gáz? Miért szoktak az emberek egyáltalán tiszta alkoholt vásárolni?

Figyelt kérdés
Baileys-t szeretnénk csinálni, nem tudom ahhoz jó e a sima alkohol vagy whiskey kell hozzá.
2010. jan. 2. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
b@szki, nehogy gyógyszertári alkoholt tegyél a baileysbe! Abba rum való! A gyógyszertári alkohol max. pálinkába jó sztem! A gyógyszertárit egyébként sebfertőtlenítésre használják, bár sztem erre magadtól is rájöhettél volna.
2010. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Hajós rumot tegyél bele.


A gyógyszertári alkohol nem fogyasztásra való, hanem fertőtlenítésre.

2010. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertárban kapható alkohol ugyanolyan, mint amiből a kommersz szeszesitalokat készítik. (etilalkohol)

A Baileys-t whiskyből, tejszínből, meg még egy csomó más dologból keverik.

2010. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

A gyógyszertári alkohol pl arra jó, hogy a seb környékét lefertőtlenítsd, ill. a műtéti kötéseket feloldja, egyszóval, ha leveszed a műtéti kötéseket, amit egy speciális tapasz tart, nem fogja a bőröddel együtt leszedni, hanem könnyen fájdalommentesen lejön.

Amit te csinálsz az meg idétlenség, ezzel akarsz felvágni a haveroknak hogy piát csinálsz?idióta!

2010. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt annak köszönöm, aki meg paraszt, azt csak sajnálni tudom. Miért ítélsz úgy, hogy fogalmad sincs, hány éves vagyok, és miért csinálom?:D
2010. jan. 2. 16:51
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha megvan a recept,akkor tudhatnád,hogy nem tiszta alkohol kell bele.
2010. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyzem hogy nagyon sokféle recept van, van amelyikbe tiszta alkohol kell. Baileys pont tényleg autentikusabb whiskyből, de más erősebb likőröket nehéz a bolti 30-40 fokosokból csinálni. Gyógyszertárban lehet venni, de személyenként azt hiszem csak egy decit adnak ki (ha él még a szabály). Ha nem zavar hogy nem olyan erős akkor pedig rakhatsz bele helyette kommersz vodkát, azt tisztaszeszből és vízből csinálják.

Ha érdekel a házi likőrgyártás, ajánlom ezt az oldalt: [link]

2010. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Véégre egy kedves ember..Köszi szépen a választ:)
2010. jan. 2. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
A gyógyszertári alkohol denaturált szesz, nem lehet meginni, mérgező. Fertőtlenítésre való. Én Bailey's-hez whiskyt szoktam használni.
2010. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tisztaszesz nem denaturált (legalábbis ahová én járok). Ha nem vagy benne biztos, kérdezd meg a gyógyszertárostól.
2010. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!