Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha átlag két naponta megiszok...

Ha átlag két naponta megiszok egy üveg bort akkor alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Van hogy 2 nap alatt oda egy 0.7 -s,de van,hogy egy hétig felé se nézek.

365 napból 250-300 nap minimum megiszok egy deci bort.


2014. nov. 28. 21:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
néha centes házipálinka is társul hozzá,az egymax kettő,de az nem mindennapos
2014. nov. 28. 21:24
 2/19 tetro ***** válasza:
31%
igen. de ha az életedre és a kapcsolataidra nincs hatással, akkor egészségedre.
2014. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nem tudom,hogy hatással van e vagy sem,annyit tudok,hogy nem szeretnék olyan lenni,aki nem bírja megállni,hogy ne igyon.

Próbálom magam azzal vigasztalni, hogy a "fiatalságomnak" tudható be

2014. nov. 28. 21:30
 4/19 anonim ***** válasza:
Most még nem vagy az. De így folytatva egyenes az utad , hogy az legyél idővel.
2014. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%
Erősen haladsz afelé, és ha már benne vagy, visszaút nincs.
2014. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Időről időre fogadd meg, hogy x hétig nem iszol egy csepp alkoholt sem. Ha kibirod különösebb szenvedés nélkül, akkor nem vagy alkoholista.
2014. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

értem.és mi a megoldás?

annyi hogy nem iszok és kész?

Sajna a családban több alkoholistát is fel tudok mutatni,de termélszetesen nem akarok ez mögé bújni.

Nem akarom az életem tönkre tenni,de annyira finom a bor.úgy szeretem ízlelgetni,nyamnyogni....

2014. nov. 28. 21:37
 8/19 anonim válasza:
Attól függ miért iszod. Ha ez oldja a napi feszültséget, és azért esik jól, illetve ahogy már előttem írták, ha kihatással van a kapcsolataidra, napi tevékenységedre -az alkoholizmus. Ha azért iszod mert jól esik akkor nem mondható annak. Fiatalabb koromban-(20as éveimben) én se keveset ittam, előfordult, hogy hétköznap is, de nem lettem alkoholista, most 33 vagyok és szinte semmit nem iszok nagy ritkán egy-egy deci bort, vagy egy feles pálinkát.
2014. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

én is 33 vagyok, 1 éve van így,ahogyan fentebb leírtam....mivel a családban láttam,hogy az alkohol mire képes,semmiképpen nem szeretnék ilyenné válni...a gondomat csak tetézi a társadalmi beidegződés,hogy ez egy nőtől sokkal de sokkal csúnyább....és igaz....


17 éves koromtól cigiztem 22 éves koromig,majd 2 évre abbahagytam (terhesség,stb) és 24 éves koromtól 27 éves koromig. ez napi 1-másfél dobozt jelentett.Egyik nap este elhatároztam,hogy holnaptól nem,a megmaradt 7 szálat is lehúztam a wc-n (szerintem tudat alatt éreztem,hogy útban a 2.bébi)azóta nem gyújtottam rá...de most vaéahogy nehezebben megy az elhatározás, pedig a helyzetemben muszáj lenne.

Nem tehetem ki a gyermekeimet annak,hogy alkesz anyjuk legyen....

2014. nov. 28. 21:51
 10/19 anonim ***** válasza:
Mérd fel, hogy mi a fontosabb Neked!
2014. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!