Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha megiszok 1-2 felest meg...

Ha megiszok 1-2 felest meg 1-2 pohár bort az mennyire fog látszódni/érződni rajtam? 16/l

Figyelt kérdés
Mit csináljak hogy kevésbé látszódjon? Pl: igyak mellé sok vizet, stb..

2015. máj. 21. 07:07
 1/10 anonim ***** válasza:

nagyon. konkretan reszeg leszel.


Mit csinalj? Ne igyal. Egyszeru.

2015. máj. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire vagy hozzászokva az alkoholhoz, testfelépítéstől is függ. van akinek ez meg se árt van aki ennyitől már járni se tud...

egyél mellé...

2015. máj. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell egyáltalán inni, igyál teát, energia italt... Én 50 éve nem fogyasztok alkoholt, és jól vagyok a bőrömben- lakodalomban is...
2015. máj. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Jobb lenne, ha nem próbálnád ki! De ha valaki nem akar tökrészeg lenni, akkor először eszik rendesen, és utána iszik. Ha éhgyomorra iszol, sokkal hamarabb megárt az ital, mert azonnal felszívódik a vérbe, onnan az agyba. Az étel lassítja az alkohol felszívódását.
2015. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha peches vagy akkor 2 feles meg nehany pohar bor utan negykezlab fogsz maszni...
2015. máj. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok dologtól függ, van aki teljesen jól bírja a piát, van, aki nem. Én a helyedben nem határoznám el, hogy mennyit fogok inni, hanem miután megittam mondjuk egy pohár bort, várnék kicsit és ha nem vagyok tök részeg tőle, akkor jöhet a következő. Én a rövidet sosem bírtam, szóval azt nem szoktam ajánlani senkinek, de nyilván sokan isszák. Alapvetően szerintem egy akkora mennyiséget írtál, amitől valószínűleg be fogsz rúgni, de nem detoxikáló szinten. Amitől kevésbé hat az alkohol: egyél előtte, ha lehet zsírosat, igyál alkoholmentes italt is minden pohár alkoholos ital után. A korod miatt azért jobb lenne ha sört, bort innál és nem röviditalt.
2015. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Be baszol, olyan leszel mint a disznó, és keresed a gyermeked apját! mj: na ezért adhatod a pirosat ! Brrr de Te nem leszel másabb, csak később alkoholista!
2015. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mojjo ***** válasza:
94%

Szia!


Eredetileg nem szerettem volna hozzászólni a témához, de a kedves hetes hozzászóló agymenése mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Botrányos helyesírással és tiszteletlen hangvétellel megírt nettó hülyeség... Attól, hogy megiszol néha, főleg tizenévesen, egy keveset (igen, két bor és két feles vehető ilyen kontextusban annak), egyáltalán nem leszel alkoholista. Teljesen normális, ha az emberek elmennek szórakozni, isznak, sőt, horribile dictu, az is teljesen normális, főleg fiatal korban, ha néha kirúgnak a hámból és úgy rendesen berúgnak.


A kérdésedre válaszolva: nagyon nehéz, sőt, konkrétan lehetetlen megmondani, hogy kinek mennyi alkohol mennyire fog megártani. Az alkoholtoleranciában nem kicsi, hanem extrém nagy, 500-600%-os, vagy még nagyobb egyéni eltérések vannak. Ismertem olyan lányt, aki 16 évesen simán megivott 6 deci töményet, ami a jelenlegi 4 centes rendszerben 15 felest jelent. De van, aki kettőt már nehezen bír... A hatos hozzászólóval egyetértek, italozás közben figyeld magadon, hogy mennyire ütött be az ital, mennyit bírsz még. Egyébként én úgy gondolnám, hogy ennyitől azért részeg még nem leszel, de azért lesz valamennyi hatása. De ahogy említettem, ezt nagyon nehéz megmondani, így látatlanba, szóval ez csak egy távoli, ködös tipp.

Hogy kevésbé hasson, tényleg jó ötlet, hogy egyél előtte, közben is, ha lehet, igyál sok vizet, illetve ne egyszerre csavard le ezt a mennyiséget. Ezeket betartva azért kicsi a valószínűsége, hogy nagyon beütne. Pár ivászat után meg te magad is fogod ismerni a saját határaidat.


Jó szórakozást! :)

2015. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6-os, 8-as köszönöm szépen hogy valaki értelmesen is tud válaszolni!:) egyébként nálam tényleg elég ritka, hogy iszok és igazából ezért kérdeztem mert nem akarom a sárga földig leinni magam
2015. máj. 21. 19:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyitől még akkor sem lesz semmi komoly bajod, ha éhgyomorra küldöd le rövididő alatt, meg rosszul is bírod. Ahogyan írták, nem szabad éhgyomorra inni, és szépen apránként, a töményekhez pedig érdemes nem alkoholos kísérőt inni, úgy a gyomrod sem rontja el, és nem állsz tőle fejre (és másnapos is kevésbé leszel). A leírt mennyiségtől szerintem max jókedvű leszel, úgyhogy ennyi miatt stresszelni nem érdemes, viszont az óvatosság mindig jó, egyedül te érzed, hogyan hat rád, ha szépen apránként iszol, és amikor már nem esik jól, azonnal leállsz, nem lesz gond, a kulcszó az önkontroll :)
2015. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!