Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Magyar sörök miért vannak...

Magyar sörök miért vannak tele kukoricadarával (kukoricagríz)?

Figyelt kérdés
Egy rendes cseh sörben (Kozel, Staropramen, Pilsner Urquell, Krusovice stb) nincs kukoricadara. Míg a magyarok közül szinte mindegyikben van (Borsodi, Soproni, Arany Ászok, Dreher, Kőbányai stb).

2015. jún. 12. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom sokkal olcsóbb mint az árpa és ezzel spórolnak. Ezért is szarok a magyar sörök. A lidl-ös Argus nagyon jó az árához képest. Alapáron 170Ft nincs benne dara, finom és 5%-os. Ahhoz viszonyítva az általad említett magyar sörök 150-et sem érnek, mégis általában 200 felett vannak.
2015. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
100%

Mert a malátázatlan gabona eleve olcsóbb, és mert a kukorica több alkoholt ad az árpánál. Ezáltal nemcsak megvenni olcsóbb, hanem kevesebb gabonát is kell fuvarozni X liter sörhöz. Arról nem beszélve, hogy a semlegesebb ízű sörbe komlóból is kevesebb kell. Az pedig nem olcsó, ezért is helyettesítik egy részét a Kőbányaiban pl. komlókivonattal, a Borsodiban kénezéssel. De bele lehetne menni olyan fejtegetésbe is, hogy a kukoricából karcosabb kongenerek erjednek (elsősorban ezért nem lágy az olcsó vodka), amitől esetleg kevésbé volt feltűnő a sörök ízében, mikor 4,x%-osra gyengültek.


A gyártók közleményei szerint persze „mert a magyarok így szeretik jobban”.

2015. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Argus sört én is szeretem. Először idegenkedtem tőle. De pozitívan csalódtam benne.


Egyébként nem igazán kedvelem ezeket a kukoricás magyar söröket. Az meg, hogy a Soproni elcsal 1 decit és 4 decit árulja annyiért amennyiért korábban a fél literest nálam nem kicsit verte ki a biztosítékot.

[link]

2015. jún. 12. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Kozel és a Pilsner Urquell meglepő módon ugyanabban a gyárban készül mint a Kőbányai az Arany Ászok és a Dreher. A Staropramen a Borsodi gyárában, csak a Krusovice eredeti import a felsoroltak közül.

Az alkoholtartalom növelése érdekében kukoricázzák a söröket, értelemszerűen az alkoholmentes sörökben nincs is. A Dreher classic esetében alig feltűnő a kukorica a sok árpa és komló szinte teljesen elnyomja, a Kőbanyai kukoricapép ízét nem nyomja el semmi. Magyar sörök közül pl. a Dreher bak és a Soproni Démon kukoricamentesek.

A komlókivonat kapcsán nem vagyok hívő, mivel ugyanazt a célt szolgálja mint a komló.

2015. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:

LóRA: oké, de a komló nemcsak tartósítószer, hanem része a sör ízének. Az ilyen előregyártott növénykivonatoknak a gyártási módszereikből adódóan semmitmondó, lapos vagy egyenesen rossz ízük van (utóbbi főleg a keserű alapanyagok esetén), de cserébe majdhogynem ingyen vannak.


Nem véletlen pl, hogy a kivonatokból kevert növénylikőrök mind egy szálig felejthetőek, és még harmadrangú „gyógyszertári” fűszerek vodkába áztatásával is bármikor jobbat lehet csinálni otthon.

2015. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pilsenr Urquellt csak Pilzenben gyártanak. Magyarországon csak forgalmazója a Dreher. A Kozel az linceszes sör az igaz.
2015. jún. 15. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert a többségnek jó a gagyi is.

A magyart lehet a legjobban megvezetni.

Nyílván gazdasági szempontja van.

2015. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


"De hogy mi a baj a kukoricagrízzel? Egyrészt az, hogy nem hagyományos söralapanyag, mégpedig azért nem, mert a kukoricát nem tudja magától lebontani az sörélesztő, ahhoz külön hozzáadott enzimek szükségesek. Olyanok, amik az árpában például természetesen jelen vannak, így az képes tulajdonképpen önmagát cukorrá alakítani a malátázás folyamata során. Hasonló probléma az is, hogy a kukorica alkalmazásával a sörgyárak célja sem a minőségjavítás, hanem egyfelől a költségcsökkentés, másfelől a könnyebb eladás."


"A címkék feliratán kívül jól felismerhető a jellegzetesen savanykás, kicsit poshadt ízről és illatról, amit kölcsönözni szokott."

2015. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:

„a kukoricát nem tudja magától lebontani az sörélesztő, ahhoz külön hozzáadott enzimek szükségesek”


Ez viszont csúsztatás, nem kell hozzáadott enzim. Mikor ezeket az enzimeket felfedezték, már régen tudták, hogyan kell bármilyen keményítőtartalmú cefrét mindössze kb. 15% árpamalátával elcukrosítani... különben nem tudtak volna szeszt főzni kukoricából vagy krumpliból.

2015. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!