Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi idő kell ahhoz, hogy...

Mennyi idő kell ahhoz, hogy ismét alkoholista legyek?

Figyelt kérdés

Tíz éven át tizennyolc éves koromtól rendszeresen fogyasztottam szeszes italokat. Ez alatt szépen lassan alkoholistává váltam. A barátnőm nagyon keveset iszik (mint egy átlag nem alkoholista) . Őt nem zavarja, hogy iszom, viszont felvetette, hogy mi lenne, ha kipróbálnám, hogy egy hónapig nem iszom. Belementem , mert tetszett az ötlet, és kíváncsi voltam, hogy kibírom-e. Már harmadik héten járok, és eddig minden simán ment, semmi kézremegés, semmi egyéb megvonási tünet. Csak párszor kívántam meg a szeszt, de természetesen nem ittam, arra gondoltam, hogy én már 4-5 ember alkohol adagját megittam egy életre, szóval nehogy már az a fél liter sör vagy az egy deci vodka kelljen nekem.


Viszont most már közelítek az egy hónap vége felé, és szeretném újra felvenni a ritmust (napi 4 sör, 2 vodka gyümilé kb). De attól félek, hogy rosszul lennék, vagy az első korty után nem kívánnám az alkohol ízét. Szerintetek fokozatosan térjek vissza, vagy egyből a közepébe?


Tudom, hogy trollkodásnak hangzik a kérdésem, de nem az. Én tényleg nagyon szeretem a piát és kb. Ez a legnagyobb örömforrásom is az életben, a legtöbb szép emlék is alkoholhoz köthető valamilyen szinten. A normális válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 18. 04:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miert nem dugtok inkabb a pialas helyett? Kulonben nem ertem hogy volt melletted baratno napi 4 sor es 2 feles mellett. Gondolom nem egyutt laktok?
2015. szept. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A "napi 4 sör, 2 vodka gyümilé" már kimeríti az alkohlista fogalmát.

Nem értem, mire lenne neked ez jó, ha kibirod egy hónapig, akkor értelmetlen újra viszaszokni.


Ha nem akarsz véglegesen alkoholmentes lenni (mert azt is túl lehet élni, és semmi hártányod sem lenne belöl), akkor max. hetente 1-2 sör lenne, ami még elfogadható mennyiség lenne.


Ha neked az alkohol az egyetlen örömforrás az életedben, illetve csak ahhoz kapcsolódnak szép emlékek, akkor nem ártana az életedben valami értelmes célt, elfoglaltságot keresni, ami értelmet ad neki.

2015. szept. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ne is haragudj meg, de elég szánalmas életed lehet ha csak az alkoholban leled örömöd. És a barátnőd?? Ő is csak úgy van? Szánalmas. Ezzel nem ártana orvoshoz fordulni. És ezt halál komolyan mondom.
2015. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok az a fajta ember, akinek van életcélja. Csak úgy vagyok. Élni sem különösebben szeretek, de azt sem mondanám, hogy meg akarok halni, mert szerintem a halállal is csak úgy lennék, mint az élettel. Minden nap megcsinálom a szokásos dolgokat (pénzkeresés, beszélgetés emberekkel, házimunka stb), de egyik sem igazán érdekel. Szóval legszívesebb csak úgy gyorsan túl lennék az egészen élet dolgon. Tudom, hogy az a 60-70-80 év hamar eltelik, minden öreg ismerősöm ezt mondja. Viszont addig jól esik tompítani magam valamivel, mert akkor kis időre úgy tűnik, mintha gyorsabban telne az idő. Erre nyújt remek megoldást az alkohol. Próbáltam mást is, de egyik sem jött be igazán. Az alkohol tényleg tökéletes. Persze én is adagoltam már túl magam, de ez ritka.


Összefoglalva: Szeretem az alkoholt, semmiképp nem akarok lemondani róla (és -mint ebben az egy hónapban kiderült- nem azért, mert fizikailag függő vagyok, egszerűen csak szeretem az ízét és a hatását). A barátnőm hál' istennek elfogad így, és nem akar megváltoztatni.

2015. szept. 18. 11:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazad van. Fizikailag nem vagy függő. Lelkileg vagy az. Pszichésen. És ez is betegség.
2015. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként olyan nincs, hogy valaki "ismét alkoholista lesz". Aki egyszer alkoholista volt, az mindig alkoholista marad, maximum absztinens (azaz nem iszik).
2015. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Te alkoholista vagy és az is maradsz, még akkor is, ha egy hónapot kibirsz ivás nélkül. Mivel az ÉLETET neked az alkohol jelenti, ezért soha nem leszel más.
2015. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mojjo ***** válasza:

Azért ennyire nem kéne bíztatni... jó, hogy nem kötelet is adtok...

Igen, most aránytalanul és nagyon egészségtelenül sokat jelent neki az alkohol. De hogy ez így is marad? Ugyanmár, adja kölcsön a jósgömbjét az, aki ezt így megjósolja... a kérdezőnek meg szurkolok, hogy találjon értelmet az életében. Sikerülhet.

2015. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem is van egy ismerősöm, aki 45 éves koráig szinte semmi mást nem csinált, csak ivott. Aztán elment Tibetbe, budhista lett, és 20 éve nem iszik egy kortyot sem. Úgyhogy tényleg van olyan, hogy valaki alkoholista volt, de már nem az.
2015. szept. 18. 17:21
 10/13 anonim ***** válasza:
20 eve lehet nem iszik, de szakad meg ugy kivanja! O is alkoholista, csak egy letiltott.
2015. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!