Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi véleményetek néhány italról...

Mi véleményetek néhány italról? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Itt a vodkára,rumra,tecquila-ra,whisky-re gondolok.

2015. okt. 23. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire vagy mégis kíváncsi? Kinek mi ízlik vagy mi? Mi értelme van annak?
2015. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi,hogy ki melyiket ajánlja,kinek melyikkel kapcsolatban milyen tapasztalata van,mert még egyiket sem ittam,és gondoltam segítséget kérdk,hogy melyiket érné meg megkóstolni?
2015. okt. 23. 21:44
 3/9 anonim válasza:

vodkát ajánlom szódával és citrommal.

rumot nem ajánlom ,nagyon erős.

tequila silver sóval ,citrommal.szeretem.

whiskyt nem szeretem ,de ha iszod akkor jó minőségűt magában ,esetleg szódával.

ilyen olyan cukros szar üdítőkkel való keverést nem ajánlok.

2015. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vodka-Imádom, kedvencem, magában ajánlom. De ha csak azért kell, hogy kikapcsolj akkor naranccsal.

Rum-Olyan sok tapasztalatom nincs róla, jól be lehet tőle rúgni, egy görbeestre tökéletes.

Tequila- Még nem ittam.

Whisky- Nem igazán görbeestre szánták, de ha kulturáltan akarsz inni akkor ezt ajánlom, és nem húzóra, hanem korytolgatva. Esetleg kólával, mondjuk én soha nem hígítok semmit.

2015. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vodka - már a szagától rosszul vagyok (nem bírom az arcszesz szagát)

rum - annyira nem vagyok érte oda de iható

tecquila - nem ittam még "normálisan", csak magában de egész jó volt

whiskey - keserű cucc, de mint az állat. alapjáraton utálom, de ittam már nagyon jót.

2015. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit..

Olvasd el itt a hozzászólásomat, mindegyikről írtam néhány sort. Habár ez objektív jellemzés, nem vélemény; azt nem is igazán lehet mondani ezekről az italokról: mindegyikből van jó és rossz, olcsó és drága.

2015. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ezek közül a vodkát szeretem legjobban. Magába is jó, mert csak szesz íze van, nincs semmi egyéb ami elrontaná, és keverve is nagyon sok mindennel jó, pont azért mert íztelen, továbbá abból lehet a legolcsóbban normális minőségűt kapni. Vodkából pl. a Russian Standard, Smirnoff, Absolut, Finlandia igen jó minőséget képvisel, ezzel szemben kb. ilyen áron whiskyből alap whiskyket kapsz csak pl. ballantines finest, Johnnie Red, Jim Beam white amik igen messze vannak egy jó whiskytől. Whiskyből amit eddig ittam és azt mondom hogy tényleg ízlett, nem csak elmegy az a Johnnie Walker Black label. Tequilából a Sierra még drágább mint pl. a finlandia és az is csak sóval citrommal megy el mint az olcsóbb tequilák, magában szörnyű. Rumból én a barnát szeretem, de az is jó drága ha jó minőségűt veszel, a fehérnek az íze magában nagyon nem jön be de koktélba jó választás. A Spitz rohadt erős, de kólával jó.
2015. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
78%

Vodka:

Kakukktojás a többi párlatfajtához képest olyan értelemben, hogy kizárólag hígított finomszeszből áll. Ez eléggé behatárolja a lehetőségeit, én személy szerint két okból nem szeretem magában: 1) nincs íze, bár ettől még bulizni elmenne 2) nem szeretem a tiszta etanol szárazságát. Ez utóbbit egyes vodkáknál megoldják, de csak ötszámjegyű összegért – márpedig ha tízezret költök egy üveg töményre, akkor nem olyat veszek, aminek nincs íze. Azt is érdemes tudni, hogy kb. 10-12-ért meg lehet venni a legjobbakat, onnantól felfelé pedig nem igazán van mit cifrázni rajta: ha ennél lényegesen drágább, akkor csak csodaszép üvegekért és mesemondásért fizetsz. Nagyon jó oldala viszont, hogy kommersz áron is lehet korrekt keverővodkákat találni, amik tökéletesek mondjuk egy pohár szörpbe.


Rum:

Eléggé lejáratott ital, amiből 7-8 ezer alatt alig lehet olyat kapni, amit önálló rövidnek szántak, nem pedig koktélösszetevőnek. Az ennél drágább rumok viszont gyakran ugyanolyan jó italok, mint a hasonló árú whiskyk. Itthon súlyosbítja a helyzetet, hogy a mesterséges kommersz rumutánzatok mellett elterjedtek a Rum-Verschnittek (pl. Portorico) és az Inländerrumok (pl. Spitz, Stroh) is, melyek egyáltalán nem rumok, hanem az elmúlt évszázadok Közép-Európájában népszerűvé vált, jobb-rosszabb minőségű rumpótlékok. Ezeknek már rég önálló stílusuk van, nem is próbálják utánozni az igazi rumot, és önálló italként szinte mindig felejthetőek. Ezekre jellemző a magas alkoholtartalom (éppen azért, mert vagy keverékben végzik, vagy igénytelen szombatesti huszárok torkában). A valódi rum a legtöbbször 37,5-43%-os, bár abból is létezik külön „overproof”, koktélba való kategória 60–80 fok között.


Tequila:

Az ismertebb márkák pancsolt mustból készülnek, és általában sajnos olyanok is. A tequila mustja legálisan kiegészíthető, amíg a cukortartalom fele agávéból származik – mehet bele bármi: kukorica, melasz, kristálycukor, stb. Azért kellett mindenhol kampányszerűen elterjeszteni hozzájuk a só/lime és fahéj/narancs „rituáléját”, mert így nem érzi a pancser, hogy középkategóriás pénzért alsópolcos minőséget iszik. A tiszta agávétequilát a "100% de agave" felirat jelzi, ezek általában jók, de ritkán kaphatók 8e alatt. Egyszer szántam rá ennyit, de nem voltam elbűvölve. Olcsóbbakból az El Jimador 100% de Agavén kívül még nem ittam vállalhatót, az viszont jó volt az áráért.


Whisky:

Nagyon jól kialakult piaca van, olcsó árkategóriákban is lehet olyanokat kapni, ami önálló italnak való, és ha jól helyen vásárolsz, akkor többnyire az árak is nagyobb rendben vannak, mint más italfajtáknál. Ráadásul merőben eltérő fajtái léteznek, és ezeket kapni is lehet, szóval ha az ember alapvetően szereti a rövideket, akkor gyakorlatilag kizárt, hogy ne létezzen olyan whisky, ami neki is ízlik. Persze ez hellyel-közzel minden italfajtára igaz, szóval egyiket sem szabad megítélni 1-2 divatos márka alapján.

2015. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kisics válasza:

Vodka naranccsal vagy citrommal.

És még a whisky. Az pedig kólával, jéggel.

2015. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!