Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudtok olyan magyar borászt,...

Tudtok olyan magyar borászt, akinek a drágábbak mellett az olcsóbb borai is kiemelkedőek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy megvettem x pince 5-6000 Ft-os borát és fantasztikus volt. Később megvettem ugyanezen pince 1500-2000 Ft-os borát és csapnivaló volt.

Arra vagyok kiváncsi, hogy van-e egyáltalán olyan pince, borász, akiknek a egyformán minőségiek a borai árszinttől függetlenül?



2015. dec. 15. 12:02
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Egyforma minőséget nyilván nem adhat egyetlen borász sem senki más kereskedelmi szereplő 5000-6000-ért és 1500-2000-ért, hiszen ezzel ellehetetlenítené a drágábbik termékeit. Viszont ettől függetlenül alapvető fontosságú, hogy az olcsóbb alapborok is technológiailag hibátlanok és úgy amúgy is korrektek, jók legyenek - még ha ilyen-olyan szempontok mentén nem is érik el a náluknál sokszor drágábbra árazott, pincén belüli termékek szintjét.


Nagyon egyszerű a képlet: ha meg akarsz ismerni egy pincét, kezdd az alapborainál az ismerkedést. Ha egy pince jó, akkor az olcsóbb borai is jók. Egész egyszerűen egy hozzáállást mutat be - ha valaki csak a drágábbik boraira figyel, az is egy hozzáállás, de aki megbecsüli minden fogyasztóját, megbecsüli a saját munkáját és kellő alázattal tekint a szőlőre és borra, az figyelni fog az alacsonyabbra pozícionált termékeire is.


Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak, őket említeném, most így hirtelen fejből:


- Lőrinc György, St. Andrea pince

- Ludányi Balázs, Centurio borbirtok

- Dániel Zsolt, Dániel pince

- Nyolcas Ádám, Nyolcas és fia pince

- Bukolyi Marcell, Bukolyi családi birtok

- Villa Tolnay

- Kreinbacher pince


A lista persze jóval hosszabb, csak így hirtelen ők jutottak eszembe. A lényeg viszont, hogy van bőven borász és pince Magyarországon, akik ezt a kérdést sikerrel veszik.

2015. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Első válaszolóval 100%-ban egyetértek, a lista is jó.
2015. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hol vannak ezek a pincék? Hol lehet a boraikkal találkozni? (köszönöm elöre is!)
2015. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:

St Andrea és Kreinbacher gyakran feltűnik ismertebb bevásárlóközpontokban is. Amúgy szakboltokban, pl. a Bortársaság üzleteiben, vagy a Radovin borkereskedésben.

A többi leginkább csak szaküzletekben. Pinceáron, Mitiszol, Radovin, Bortársaság, Esszencia borszaküzlet, így hirtelen fejből. De szerintem sok szakboltban lesznek tőlük borok.

2015. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Kreinbacher birtok nagyjából a fél Somló hegy.
2015. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:
Majdnem a fél Somlóhegy, ja, nagyjából a 8%-a az övék egész konkrétan a Somlón művelt szőlőterületnek. Az meg picit távol van az 50%-tól azért :)
2015. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!