Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek alkoholista vagyok?

Szerintetek alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónap óta tegnap először ittam alkoholt.

Előtte heti 2-3 üveg minőségi bort (2000-4000/üveg) ittam meg, de általában úgy, hogy hétfőtől péntekig semmi, aztán péntek-szo-vas pedig napi 1-1 üveggel.


Nos, tegnap olyan ételt főztem, amibe kellett 3 dl vörösbor, így adta magát a helyzet, hogy a maradékot megigyam.


A kaját koradélután főztem, és már onnantól kezdve félóránkánt néztem az órát, hogy mikor lesz már este 7, hogy megihassam a kajához felbontott bort (hozzáteszem, hogy nálam mindig ez volt a "szabály", hogy este 7 előtt nem iszom.)


Aztán mikor óraért az idő, nagyon kellemes érzéssel töltött el, hogy kiöntöttem a bort a pohárba, megszagoltam, és megittam az első kortyot...


...Most meg lelkiismeret furdalásom van, hogy ha 3 hónapig megálltam és eszembe sem jutott, mi a francért kellett tegnap meginnom?



2016. jún. 11. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Minőségi? 2000-4000 Ft-ért? :D Úgy látom vannak különbségek a minőségnek gondolt termékek közt ember és ember közt.

Az óra nézegetés, függőségre utal.

Amúgy én a függőséget úgy definiálom, hogy:

Ha képes vagy rá, hogy soha többé ne igyál egy kortyot sem, akkor nem vagy függő. Esetedben ez nem áll fent.

Ha nem vagy rá képes, hogy mellőzd akkor az vagy.

2016. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Elvonási tünet , ez minden mániánál beidegződésnél így zajlik . Könnyű mondani szokj le , amíg a nyomás vagy a gond nem alakul át addig ez lesz .
2016. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az vagy.
2016. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

1:

Tudom, én is csak lúzer, csóró proli vagyok, mert nettó 130-at keresek és nekem már egy 2-4 ezres bor is minőséginek számít. Nálam az 1500 forint feletti bor minőségi, kb 700-1500 körüli az átlagos és 700 alatti az "igénytelen" nagyjából.


Kérdező:

Én kb heti 7-8 doboz sört iszom meg, ami olyan 1 liter bornak feleltethető meg. Ezt rendszeresen. De amikor pl Egyiptomba mentünk nyaralni két hétre, akkor olyan szállodát választottunk, ahol nem volt alkohol (muszlimok...) és ott fél hónapig nem is ittam semmit és kibírtam alkohol nélkül.

Abban egyetértek az előzőekkel hogy a rendszeresség a döntő. Nekem is volt még fiatal 18-22 éves koromban, hogy egy hétvégén dög sokat ittam, de aztán utána két hétig semmit, mert a tanulásra, később a munkára koncentráltam. Minél többet iszol egyszerre, később utána annál több ideig bírd megállni hogy újra igyál. Mondjuk ha ledöntesz egy üveg bort, utána 5 napig ne igyál alkoholt egyáltalán.

2016. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
#4 Én nem mondtam, hogy lúzer csóró proli vagy, illetve a saját jövedelmem sem mondtam el. Én inkább annak a híve vagyok, hogy ha nincs pénz, akkor veszek ritkábban, és igazán minőséget, minthogy hetente igyak valami rosszabbat.
2016. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

5:

Értem, akkor bocs a kirohanásért. De az én szememben egy 1500 forintos árú 7 decis palackos bor már elég minőséginek számít. Íz alapján is.

Ittam már 10 ezer feletti árú bort is, de én ezt a magam részéről már sznobizmusnak tartanám, ha ilyeneket vennék, mert úgy érzem az ár/érték arányuk nincs arányban egymással.

Egy 1000 forintos bor nem 10-szer rosszabb, mint egy 10 ezer forintos és én inkább így gondolkodom ezekről.

2016. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mojjo ***** válasza:
46%
@1-@5: ha 2-4 ezer forintos kategóriában nem tudsz x tucatnyi jó bort összeszedni, akkor a saját boros inkompetenciádat mutatod csak be. Az a helyzet, hogy ami drágább, nem feltétlenül jobb - ez bornál hatványozottan igaz. Bemegy az egyszeri, borokhoz nem értő vásárló a hiperbe, és szinte teljesen biztosan jelentősen rosszabb bort vesz 6-8-10 ezerért, mint egy borokhoz értő ember 2-4 ezerért. De legalább úgy hiszi, hogy ő mennyivel jobbat vett, mert az ő borának az árcímkéjén 8 ezer van, nem mondjuk 3. Nagyjából az ilyen ignoráns fogyasztói magatartás segített (és segít még mindig) konzerválni az egyensúlytalan, túloxidált, lekváros, túlextrahált, akármilyen borok piacát a felsőbb magyar borszegmensben - amiért rendszeresen égünk nemzetközi borszakértők előtt.
2016. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1: Igen. Jellemzően fehérek 2000 körül, vörösök 4000 körül.

A 10+ ezer Ft-os borok nálam már nem "csak" a minőségi, hanem a felső kategória.

2016. jún. 11. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:

ha már az órát nézed baj van

ha azon katogsz egész héten mikor ihatsz ujra az már függöség

2016. jún. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kissé elkanyarodott a fórum az eredeti témától.

Az eredeti kérdés nem arról szólt, hogy a borokat kell zsűrizni, hanem, hogy alkoholista e a kérdező vagy sem?

Igen, alkoholista vagy, de legalábbis szerintem a legjobb úton vagy az alkoholizmus felé.

Már ez a mondatod is árulkodó:

" ...Most meg lelkiismeret furdalásom van, hogy ha 3 hónapig megálltam ..."

A kulcsszó, a "megálltam"!

Tehát volt benned vágy, csak igyekeztél leküzdeni.

Gondolom, - lehet hogy tévedek - nő vagy.

A nők alkoholizálásának lelki okai vannak az esetek 99%-ban.

Az alkoholizmus leküzdésének a lehetősége abban rejlik, hogy az illető felismerje önmagában a függőségét és tenni akarjon ellene.

Nők esetében a kezdeti szakaszban segíthet a kiváltó lelki tényező, szorongás okának megkeresése és az azon való javítás.

Sajnos tudom miről beszélek, mert az anyám zugivó alkoholista volt és 7 éve egy alkoholistával élek együtt, aki mind a mai napig tagadási fázisban van.

Csak azért nem hagyom el, mert ezt leszámítva emberileg sokra tartom és ha nem lennék mellette teljesen lesüllyedne.

Az emberek nem egyformák, ezen a téren sem.

Vannak akikben nincs meg a hajlam az alkoholizmusra, van akikben igen. Az elsők nyugodtan fogyaszthatnak alkoholt alkalmanként társaságban, akár ha úgy hozza az élet még talán rendszeresen is, mégsem válnak függővé, nem jut eszükbe bemenni a boltba alkoholt vásárolni, simán elvannak iszogatás nélkül.

A másodikak viszont ha isznak, vagy ha éppen nem, a gondolataik mindig ekörül járnak. Ők az alkoholisták!

Sürgősen tarts önvizsgálatot, hogy te melyik csoportba tartozol! Ha a másodikba és egyedül képtelen vagy ez ellen tenni, kérj segítséget a helyi ideg gondozóban, ahol van leszokni kívánó alkoholbetegek részére segítő szakember, aki gyógyszereket is írhat fel.

Erőt és kitartást kívánok neked, mert ennek a leküzdése nem kis feladat, de nem lehetetlen!

2016. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!