Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ugye nem kezdek rászokni az...

Ugye nem kezdek rászokni az alkoholra?

Figyelt kérdés

Idáig eléggé anti-alkoholista voltam, azt hiszem 16 év alatt egy pohár bornál többet nem ittam összesen. Igazából mostanában mindenhol rámerőltetik, még a barátaim nem is mindig, csak néha cukkolnak hogy legalább egy pohárral igyak, annál többet nem is szoktam.Ők se nagy alkoholisták, párhavonta járunk el inni, akkor se részegedik le senki, ismerik a határaikat, én meg egy pohárnál nem szoktam többet inni. Főleg azért nem, mert ha ízlene se mernék.Sosem részegedtem még le és nem is akarok, félek hogy nem tudnám hol a határ, és másnap úgy kelnék hogy nem emlékszem miket csináltam annyira részeg voltam.

Igazából a rokonaim nagyon erőszakosak, főleg a nagybátyám. Egy családi összejövetelt se hagy ki anélkül hogy ne próbálná rámerőszakolni hogy igyak.Igazából a szüleim se nagyon tiltakoznak ellene, mivel már "elég idős vagyok" szerintük.

Igazából 2 oka van hogy nem szeretel inni, az egyik hogy nem ízlik, a legtöbb piának rosszul vagyok már a szagától is.A másik, hogy félek.Nagyon könnyen szokok rá bármire, a kávére is pár hét alatt sikerült, és nagyon félek hogy az alkohollal is ez lesz a helyzet. Meg, ahogy írtam, félek hogy nem érezném hol a határ.

Viszont van egy pár borfajta ami annyira édes és finom, hogy nem lehet nem szeretni.Egyik nap vettek ilyet a szüleim, mondták hogy kóstoljam meg hogy milyen, és én is meglepődtem rajta hogy mennyire ízlett.Sőt, ha kinyitom a hűtőt és meglátom nem tudom megállni hogy ne igyak belőle 1-2 kortyot, csak hogy érezzem az ízét.Mondjuk naponta 1-2 korty nem sokat számít, de engem nagyon idegesít hogy ennyire ízlik.Ugye nem kezdek rászokni az alkoholra?

17/l



2016. júl. 31. 15:01
 1/7 anonim válasza:

Édesapám alkoholista, tudnék mesélni, hogy milyen ha valaki kezd rászokni.

Szerintem ez még nem az a kategória. :)

Azt meg ne hagyd, hogy rád erőszakoljon bárki bármit, tök mindegy, hogy rokon-e vagy sem. :) Utasítsd el aztán sértődjön meg aki akar.

2016. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudni kell nemet mondani ez a legfontosabb. Ha 20 ember erőlteti inkább nézzen mindenki le vagy gondoljanak amit akarnak ők a hülyék nem te. Ami nem ízlik, káros és még "félsz" is tőle azt nem kell lenyelni.

Az a kis bor meg nem számít.

2016. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Renden, megnyugodtam:D

Nem szoktam elfogadni, ezért is "zaklat" minden összejövetelkol abban reménykedve hogy egyszer sikerül rávennie.Nem értem mi a célja vele, tudja hogy nem szeretem.

A barátaim is tiszteletben tartják hogy nem szeretek inni, ritka alkalom amikor megpróbálnak rávenni, de akkor sem úgy hogy addig nem hagynak békén amíg nem iszok, úgyhogy semmi probléma ezzel.

2016. júl. 31. 16:04
 4/7 anonim válasza:
Tuti hogy nem leszel így alkoholista. Én nem szeretem az alkoholt, erőltetik a barátaim mindig, de mondom nekik, hogy ha szomjasak igyanak ők, engem hagyjanak békén ilyen téren. Szerintem nyugodtan megmondhatod nekik te is. Attól pedig hogy van egy kedvenc borod és iszol pár kortyot, semmi bajod nem lesz. Sőt napi 1-2 dl vörösbor iszonyatosan jó a szervezetednek. Nézz csak utána. De persze nyílván mértékelni kell.
2016. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod megállni?

Ha meglátod a bort, kényszeresen innod kell belőle?

2016. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A vörösboros dologról már hallottam:D


Nem mondanám hogy kényszeresen, inkább csak megkívánom.Mint amikor meglátok egy tábla csokit vagy süteményt.

2016. júl. 31. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor semmi baj.
2016. aug. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!