Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért gondolják Magyarországon...

Miért gondolják Magyarországon, hogy a sör alacsonyabb rangú ital, mint a bor vagy a tömények?

Figyelt kérdés
Legalábbis én úgy látom, hogy a többség más alkoholos italok alá sorolja be, és megelégszik a pocsék kukoricás förmedvényekkel, mert sörért 200 Ft-nál többet nem ad. És most nem azokra gondolok, akik nem engedhetik meg maguknak a drágább söröket, hanem azokra, akik megtehetnék, hogy ilyeneket vásárolnak. Például van egy ismerősöm, aki Chivas Regal-t iszik, meg a múltkor Luka Enikő egyik borával kínált, amúgy meg Sopronit meg Borsodit veszi tálca számra.

2016. szept. 1. 20:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Ja, a vége lemaradt... kérdeztem ezt az ismerősömet, hogy miért elégszik meg a 200 forintos kukoricás förmedvényekkel. Erre ő: jó neki ez, végtére is csak sör...
2016. szept. 1. 20:14
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Magyarországon a bornak van múltja és kultúrája. Komoly borvidékeink vannak, ebben vagyunk jók. A belgák pl pont fordítva vannak. Ott boldog-boldogtalan sört főz, a kocsmákban több tucat fantasztikus kézműves sör van, ott még arra is figyelnek hogy milyen pohárból meg milyen hőmérsékleten igyák. Szokások, történelem kérdése.
2016. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
van, akinek az ízlik....
2016. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
0%

Én meg azt tapasztalom, hogy lépten-nyomon mindenki sört iszik, szinte mindenki szereti, én vagyok kivétel.

Emlékezetes, hogy 4 évvel ezelőtt a foci EB (vagy VB)? előtt erre való tekintettel kiakciózták a söröket (legalábbis pár fajtát biztosan) és ezt nagyon hirdették is.

Tudták jól hogy meccsnézés közben sokkal több sör fogy mint egyébként...

2016. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

2-es, értem, ez egy korrekt válasz. Valóban a bornak van kultúrája, bár állítólag világszínvonalon nem állunk olyan jól abban sem azért. Ellenben van komoly sörforradalom itthon, vannak nemzetközileg elismert söreink, szóval ha valaki nyitott lenne erre, akkor lehetne fejleszteni a sörkultúrát.


3-as, ezt hogy érted? Hogy neki a bor meg a whisky ízlik jobban? Vagy hogy neki a Soproni meg a Borsodi ízlik? Ha a másodikra gondolsz, akkor kétlem, hogy ízlene neki, inkább Stockholm szindróma lenne a helyes kifejezés.


4-es, oké, idén az EB miatt is voltak sörakciók, de a 70%-uk nem a minőségre hajtott, hanem az alantas tömegigények kiszolgálására. Persze voltak jó próbálkozások, főleg a Lild-ben, de felénk a Corsendonk Agnus meg a Piraat Triple Hop is halmokban állt az akció után egy héttel is(én nem bántam, lecsaptam rájuk), viszont a Carlsberg-et meg szétkapkodták. Ez inkább a fenti állítást támasztja alá: sörből a mennyiség, míg más italból a minőség. De javíts ki, ha rosszul értelmeztem, amit írtál! :)

2016. szept. 1. 22:57
 6/51 anonim ***** válasza:
22%

Mert a legjobba Kóla-Monster, meg a szintetikus!

Ilyen igénytelen munkás szeszt meg a fszom se inna,

max vodka pezsgő egy cseppnyi eperlével.

2016. szept. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
10%

Az összes ilyen "neves" pia kb annyira eredeti manapság csak, mint a Koka Kóla az 1800 as évekhez képest.


Eredeti piát ma már nem kapsz, mert nem éri meg tömeggyártani! Azok csak nevek.


Jobban jársz a saját főzetekkel.

2016. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Utolsó, tehát szerinted pl. a Corsendonk Agnus igénytelen munkásszes, aminek csak neven van? Vagy a Chivas Regal, esetleg Luka Enikő borai? Mert szerintem egyik se, inkább a Borsodi meg a Soproni. A kóla meg a Monster nem tudom, hogy jön ide, de biztos nem fogok nekiállni otthon sört főzni, mikor sokkal hozzáértőbbek megteszik helyettem. Szóval szerintem fuss neki még egyszer a válasznak! :)
2016. szept. 1. 23:21
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezem én is ilyen vagyok!

Ténylegesen arról van szó szerintem hogy Magyarországon van borkultúra míg struktúra kevés. Borból eszembe nem jutna mondjuk BB-t venni, míg sörből jó ízűem megiszom a csapolt Sopronit. Nem csak a magyarok ilyenek, például Olaszország első számú söre a Birra Moretti is egy a Sopronihoz hasonló minőségű kukoricás termék, pedig ott aztán tényleg meg tudnák fizetni az emberek a jobbat, de nincs hagyománya.

2016. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
Struktúra = sörkultúra (just smartphone things)
2016. szept. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!