Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mivel lehet csökkenteni a...

Mivel lehet csökkenteni a meggylikőr alkoholtartalmát, hogy ne menjen az aromája rovására?

Figyelt kérdés
Nyáron készítettem egy adag meggylikőrt. 3 kiló meggyet, kb 3/4 kiló cukrot és 1 liter 76 fokos szeszt használtam. Pár napja megkóstoltam, de mintha túl erős lenne. Mit töltsek hozzá? Meggylevet?

2016. szept. 26. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, miért baj, hogy erős? Úgyis csak koktélba, süteménybe, fagylalt tetejére lehet az ilyet használni, magában a cukros likőrök elég vacakok.
2016. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
100%

Meggylevet csak akkor, ha tiszta meggylé. (A 12%-os gyümölcslét vagy a meggybefőtt levét inkább ne erőltesd.) Bármit is adsz hozzá, kell neki vagy egy hét, mire rendesen homogenizálódik az alkohollal és a cukorral, szóval inkább kicsit erősre hagyd, mert egy hét múlva lágyabb lesz. Az eredeti arányok alapján most valamivel 40% alkohol fölött lehet, szóval kezdetnek szerintem adj neki 3-4 deci folyadékot, aztán ha egy hét múlva még mindig erős, akkor megint ennyit.


ma 10:15

Nem vacakok, csak a jó minőségű gyümölcslikőr már rég kiment a divatból. Pont azért gyártanak vackokat, mert manapság úgyis csak koktélba (stb.) lesz. Házilag nagyon jó gyümölcslikőröket lehet csinálni, amik magukban is jók, ha az ember nem fél az édestől. (Meg persze boltban is lehet jókat venni, csak elég drágán.)

2016. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A 40% alkoholtartalommal egy picit vitatkoznék. Szerintem kicsit sok. És tiszta meggylevet hol lehet kapni? Amit láttam csak 12-os. Az a baj, hogy mindig találomra készítem, és eddig mindig finom, selymes volt, kb 28-30 fokos lehetett. Ha vörösbort töltenék hozzá?
2016. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak meggylével.
2016. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 100-as meggylével az a baj, hogy boltban nem látni sehol, a Sió frissen préselt 75% alma 25%megy gyümölcslevet ehhez nem ajánlom, a Happy Day 50%-os szűrt meggyleve a legjobb könnyen beszerezhető sajnos.
2016. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell venni egy kilós fagyasztott, magozott meggyet és gyümölcscentrifugával kinyerni a levét. Az biztos, hogy 100 %-os lesz, és íze is, hozzáadott cukor nélkül is.
2016. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!