Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az már alkoholizmusnak számít...

Az már alkoholizmusnak számít hogyha minden nap csak 1db sört iszok? 17/F

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már 8.osztály óta sörözök mert akkor kostoltam meg előszőr és nagyon ízlett és onnantól kezdve minden nap (titokban) megiszok 1db sört. Ezt úgy tudom titokban a szüleim tudta nélkül csinálni hogy mivel a szüleim minden nap 5-ig dolgoznak és én már 2kor végzek a suliban és a kapott zsebpénzemet (amit tőlük kapok hogyha 5-öst hozok) azt sörre költöm. Az osztálytársaim szerint alkoholista vagyok mert szerintük a heti 1-2 a normál mennyiség. Amúgy az osztályomban kevesen szeretik a sört mert a többség az cigizik. Én nem tudom mái napig megérteni hogy mit lehet a cigarettában annyira szeretni? Engem 9.osztályban vettek rá nagy nehezen hogy kipróbáljam a cigit. Amikor kipróbltam akkor annyira rossz volt hogy köhögtem tőle. Amúgy a nagypapám biztos hogy alkoholista mert minden nap megiszik 4db sört és 2db konyakot meg még kitudja mit. Hétvégén bort meg wiskey-t is iszik és képzeljétek el ettől a mennyiségtől nem rug be (nem lesz részeg). De szerintem ez az alkoholizmus és nem a napi 1 sör. Vagy már én is alkoholista vagyok a napi 1 sörivással?

2016. nov. 16. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megvonása frusztrációt okoz, akkor függő vagy. Próbáld ki 2 hétig pia nélkül, és figyeld a belső reakcióidat!
2016. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A függőséget általában nem ahhoz kötik, hogy milyen gyakran él a használója, hanem hogy köti őt bármilyen testi vagy mentális kényszer arra hogy ne legyen képes elhagyni a függőség tárgyát.

A dohányosok és drogosok példája azért gyakori, mert ott a függőség erős és hamar jelentkezik az elvonási tünet ezért gyakran kell élniük a szerrel.

Ha valaki mindennap iszik például minőségi alkoholt, és azt nem káros mennyiségben teszi, nehezen lehetne ráfogni hogy ő alkoholista. Legyen a példa 1dl vörösbor. Ha viszont valaki minden nap iszik és ha kimarad egy nap akkor feszült lesz és vágyik az alkoholra, mert például abban lát kiutat vagy pótcselekvést, akkor függőnek mondható.


Melósokkal szokás poénkodni hogy már hajnalban isszák a napot indító felest. Azok az idült alkoholisták akiknek a szervezete teljesen hozzászokik az alkoholbevitelhez már olyan függők hogy náluk is hamar jelentkezik az elvonási tünet. A nap elején például már remeg a kezük és ezért kezdik a napot is ivással. Megvonás esetén olyan erős a testi függőség hogy epilepsziás jellegű rohamot is kaphat, aki nem jut alkoholhoz, persze ez már a durva függőség tünete.


Amúgy Zacher doktor szerint akinek a napi rutinjának része az alkoholfogyasztás, az alkoholista. Rád pedig illik a meghatározás.


[link]

2016. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Napi egy sör az lóf**z. Nem vagy alkoholista.
2016. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy a rendszeres fogyasztás, amikor a napi ritmusnak része lesz valami, az már függőség. Jelen esetben lehet alkoholizmusról beszélni eben az értelemben. Igen lényeges azonban, hogy pl. az alkohol fogyasztás milyen egészségkárosodást okoz, vagyis a mérték nem hagyható ki a számításból. Kis mennyiségben fogyasztott alkohol nem igazán okoz májkárosodást, ráadásul az egyéni különbségek jelentősek. Azokban az országokban, ahol pl. a nem megfelelő minőségű ivóvíz és a hagyományok miatt bort isznak már gyerekkortól rendszeresen, ott azért nem mondható mindenki alkoholistának. Nagyapádnak nyilván már részben jót is tesz az alkohol, mint értágító és gyomorsav elválasztás serkentő. Ha egyébként az életvitelét és az egészségét ez nem rontja és anyagi romlásba sem dönti a családot, akkor ez "hétköznapi" alkoholizmus. Te azonban nem teszed jól a sörivást. Nehéz ugyan, de az embernek nem szabad túlzottan függenie semmitől sem, mert az óriási kötöttséget jelent és így korlátozza az szabadságot.
2016. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aggályos a helyzeted, mivel mindennap titokban, rutinszerűen iszol évek óta. Nem mondom,hogy alkoholista vagy, de ilyen alap mentalitással könnyen az lehetsz.
2016. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 17. 06:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. nov. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én annak idején gimiben kitaláltam, hogy napi egy dobozonként végigkóstolok minden 150 forint alatti sört puszta kíváncsiságból. Ez a dolog 3 hétig se tartott, de már a felétől úgy éreztem, hogy az utolsó órán csak azért akarok kijönni az iskolából hogy megigyam a napi sörömet, tanulságos dolog volt. Később érettségi előtt 4 hónappal kitaláltam, hogy az írásbelik végéig egy kortyot sem iszom, ezt annak ellenére kényelmesen tudtam tartani hogy a szüleim a vacsorához az orrom előtt boroztak rendszerint. Neked is ajánlom hogy hagyd abba a suli utáni egyedül sörözést, és csak a társasággal piálj.
2016. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha kialakul nálad egyfajta rendszeresség az alkoholfogyasztásban, akkor van félnivalód. Ha érzed a hiányát annak a napi egy sörnek, akkor probléma van. Csak azért tudom, mert én is alkoholista vagyok 6 hónapja alkoholmentes. Nálam kialakult a rendszeresség. Nehéz ebből szabadulni, hidd el. 25/F
2016. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!