Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legjobb fajta OLASZ sör?

Melyik a legjobb fajta OLASZ sör?

Figyelt kérdés
Olaszországban vagyok és apukámnak szeretnék ajándékba venni de nő létemre nem igazán értek hozzá. Melyik a legjobb fajta olasz sör? Peroni? Moretti? Ezekről hallottam leginkább de szeretnék biztosra menni. Vagy nem érdemes venni? Nem annyira jók? Mit gondoltok?

#ajándék #sör #olasz #Olaszország #Moretti #Peroni #legjobb olasz sör
2016. nov. 18. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem egy sörös ország, a boltok polcain sokkal kevesebb sör van, mint itthon, amikor ott voltam akkor csak a Morettit kóstoltam, az se egy nagy szám kb olyasmi mint a Soproni. Inkább hozz Martinit, bort, grappát, pezsgőt, vagy Unicumot. Nincs is jobb, mint a Magyarországon gyártott Unicumot megvenni az olasz boltban, és hazahozni :)
2016. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mindenképpen sört szeretnék mert azon kívül nem szokott más alkoholt inni
2016. nov. 18. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz nagyüzemi sörök közül pont a Peroni-t meg a Moretti-t kóstoltam, unalmas pale lager mindegyik, igaza van az elsőnek, olyanok, mint a Soproni, csak még vizesebbek, szerintem a balling fokuk nyolc körül lehet.


Nem jártam még Olaszországban, de egyik haverom igen, és azt mondta, hogy elég nagy a belga sör kínálat, ő ott ivott olyan Leffe-t, amit itthon nem lehet kapni. Jó, oké a Leffe nem a belga sörök csúcsa, de mondjuk én is kíváncsi lennék azért a többire, mert az itthon kapható kettő közül a dubbel egész jó az árához képest...


Meg hát nézz körül a polcokon, gondolom náluk is lehet kapni angol ale-eket is, de ha nem látom a kínálatot, nem tudom, mit érdemes hozni, így talán maradjunk a Leffe-nél.


Ne a Blond-ot és ne Bruine-t hozd, mert azokat lehet itthon kapni, és szerintem apukád nem híve a kriek-eknek, szóval a Ruby-t is érdemes hanyagolni.


Huh, hát remélem tudtam segíteni! :)

2016. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ha mindenképpen az olasz sör körül kellene választani akkor melyiket ajánlanátok? Moretti vagy Peroni?
2016. nov. 18. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyiket se. De tényleg, gyakorlatilag szódavíz minimlis savanykás mellékízzel(a kukorica okozza), biztos van bármi más sör a boltok polcain, nézd meg őket!
2016. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Szar az olasz sör, f#szé nem fogod má' fel?
2016. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak Peronit kóstoltam. Meg lehet inni, de nem nagy durranás, olyan mint bármelyik olcsó magyar sör.
2016. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olaszos vagyok, olasztanár és olasztolmács.

Az olasz boros, pezsgős és grappás nép, erről híres.

Kiváló olasz borok vannak, fenomenális pezsgők szintén, ahogy csodás grappák is.

A söreik messze nem világhírüek: Peroni, Moretti, hirtelen fejből nem is tudnék mondani ennél többet.

2020. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ízlik mind a kettő mondjuk én pont utálom az igazi keserű söröket. De! Csak nem azért hasonlít a Sopronira mert ez is es az is Heinekem! A Heinekennek is hasonló kevesbe keserú az ize.
2022. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!