Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi értelme van a 2 deciliteres...

Mi értelme van a 2 deciliteres pezsgőknek? Ti vásároltok ilyet?

Figyelt kérdés
Mostanában tele vannak velük a boltok, de nem értem hogy miért lenne erre bárkinek szüksége. 500-600 forint körül van egy két decis törley, ami egy kommersz pezsgő, minek venne valaki ennyiért két decit belőle, amikor 100 forint körül három és félszeres mennyiséget kapsz? A másik dolog meg hogy az emberek általában társasággal pezsgőznek, de egy ilyet még kétfelé se nagyon lehet széttölteni. Ha egyedül pezsgőzöl ez akkor is egy pohár kb.

#pezsgő #világosítsatok fel
2016. dec. 8. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te sosem voltál még úgy, hogy pont mentél valahova és megittál egy kis pezsgőt és nem szívesen zártad vissza? Később meginni már nem ugyanaz, ha lezárod, ha nem. inkább többet vesz az ember, de kevesebbet, mint egyszerre sokat. Ez bármely alkoholos itallal így van.
2016. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi egyszer vettünk ilyet, az esküvőnk előtt kóstolónak, hogy jó lesz-e. Nem vagyunk oda a pezsgőért, nekünk kettőnknek még sok is volt.
2016. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 1 Nem igazán. Ha pezsgőzni van ingerem akkor egy este alatt szép lassan elszürcsölgetek egy üveggel egyedül vagy valakivel kettesben. Ha nincs akkor nem iszok, olyan nekem nem nagyon van hogy nagyon innék pezsgőt de csak egy pohárral.


De köszi, akkor úgy néz ki vannak akik vesznek ilyeneket, csak nekem volt furcsa :)

2016. dec. 8. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl. lehajtható alapozónak egy hétvégi parti előtt.

Ha pár színházi előadásra páholyba megy, akkor kényelmesen elfér a női táskában 2 kis talpas műanyagpohárral, ott nem ciki elővenni, főleg ha más nincs is a páholyban. Nem is csak spórolás lehet a cél, színházak büféi előtt szünetekben hatalmas sorok állnak.

2016. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer még általános végefelé osztálykiránduláson vettünk ofőmnek egy olyan kicsi pezsgőt, asszem szülinapja volt. Ő meg szétosztotta közöttünk, vagy 15 felé, viszont akkor azzal a kb 1 cent pezsgővel amit megittunk, baromi menőnek éreztük magunkat :D Szóval lehet ezt társaságba is inni :D
2016. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Régen míg sokat jártam bulizni szoktam venni ilyen pezsit. A buliba menet el lehetett szürcsölni szolidan, nem egy közel 1 literes üveg fityegett az ember kezében mint egy rossz alkesznak. További előnye volt, hogy a többiek általában nem szerették a pezsgőt, így tudtam venni olyan italt magamnak amit én is szívesen megittam.
2016. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi amikor beköltöztünk az új lakásba pezsgőt bontottunk,épp egy ilyenkis üveggel. Az ünnepléshez elég volt,koccintottunk. Ha egy egész üveggel lehajtunk,tuti berúgunk és oda a pakolás :D

Hasonló kis dolgok megünneplésére épp elég. Minek dobjunk ki egy majdnem teli üveggel?!

2016. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, szilveszterkor utcán szoktam meginni. (nem vagyok egy nagy alkesz, és nem szeretem, ha más is beleiszik)
2016. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal csak ritkán iszunk alkoholt, akkor is keveset. Nekünk kettönknek szilveszterkor vagy születésnapkor ez éppen egy-egy pohár (mellékesen a pezsgöspohár nem véletlen 1 dl-es! és nem vizespohárból szokás inni) fejenként és ennyi elég is.


Nagyobb üveggel nem veszünk, mert a megmaradtat kiönteni pocsékolás, meginni meg nem tudjuk.

2016. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Mondjuk ez is egy baromi érdekes dolog hogy miért érzik kötelezőnek az emberek a pezsgőt szilveszterkor meg születésnapokon. Vagy négy olyan komment jött hogy "csak ekkorát iszunk meg mert utáljuk dehát xy alkalom van". Nincs még egy olyan alkoholos ital aminek ilyen erős társadalmi funkciója van.

2016. dec. 8. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!