Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kezdő borász szeretne segítség...

Kezdő borász szeretne segítséget. Valaki?

Figyelt kérdés
Bor tárolásával vagyok egy picit meglőve, nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás. A helyzet a következő. Van 210 liter fehérborom, amit fa hordóban tárolok. A nagy öregektől azt láttam, hogyha vettek le bort a hordóból, mindig tele töltötték a hordót, mondván, hogy ne romoljon meg a bor. A problémám az, hogy nincsen miből utántöltenem, kisebb hordóba pedig nem tudom úgy átfejteni, hogy jó legyen. Mi tévő legyek?

2016. dec. 11. 13:51
 1/6 Mojjo ***** válasza:
Sok mindent nem tudsz akkor tenni. Ha nem tudod sem átfejteni, sem utánatölteni, akkor darabban lesz a bor. Ha pedig darabban tartod, minimum erőteljesebb oxidációnak teszed ki, rosszabb esetben pedig még kellemetlenebb folyamatok indulhatnak meg.
2016. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nincsen mese, kell vennem egy fémtartályt. :)
2016. dec. 11. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy régi trükk. Fogsz egy szódás-szifont, és ahogy van, víz nélkül üresen belenyomsz egy patront. A csőréhez illesztesz egy slagot (bár ez el is hagyható), a lényeg az, hogy a szifonból belenyomod a széndioxidot a hordóba. A széndioxid nehezebb a levegőnél, az fog szétterülni a bor felszínén, és nem fog az oxigénnel reagálni a borod.


Van némi költségvonzata a dolognak, de ennyi befektetést megér a dolog.

2016. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez biztos jó trükk de mennyi patront kell belenyomni hamár csak félig lesz a hordó?
2016. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Lemaradt ha borral foglalkozol lenni kell mindenféle méretű edénynek is hogy mindíg ahogy fogy tudd kisebbe rakni. Ha ezt lefejted kell három ötvenliteres és párt húsz tíz és öt literes balon is. A bor nem lehet sokáig darabban
2016. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez biztos jó trükk de mennyi patront kell belenyomni hamár csak félig lesz a hordó?"


Egy elég. A gáz a súlyánál fogva szétterül, az pedig teljesen mindegy, hogy milyen vastag rétegben áll a felület fölött.

2016. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!