Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Férfiak! Tudnátok különleges...

Férfiak! Tudnátok különleges söröket ajánlani?

Figyelt kérdés

Nem olyan régóta vagyok együtt a párommal,de karácsony egyik napját náluk fogom tölteni.

Barátom mondta, hogy a szülei készülnek valamivel így én se szeretnék üres kézzel menni.

Annyira még nem ismerem őket így a klasszikus bonbon/egy üveg ital megoldást választottam.

Az apukája nem iszik töményet, bort is csak nagyon ritkán, viszont a jó és különleges sörök rajongója.

Találtam néhány díszdobozos variációt az interneten :

-Delirium

-Bush Noel

-Corsendonk

-Zirci Apátsági sörök

-Szent András Sörfőzde válogatás

-BigFoot

-Belgium Büszkeségei válogatás (Stella Artois, Hoegaarden,Leffe Blonde,Leffe Dark)

-Staropramen Válogatás


Ti ezek közül melyiket javasoljátok vagy valami mást ajánlanátok ?


21/L


2016. dec. 15. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A szentandrási sörök korántsem olyan jók, ittam már egy párszor ott a kocsmában. Sör, semmi különleges, cserébe drága. Ha bemész egy nagy boltba, ott tudsz válogatni, elég sok fajta van. A Fosters pl. tök jó. Ausztrál sör és nem árulják mindenhol.
2016. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok férfi, de nem is értem, ez mit számít. Én belga sörben gondolkodnék, mivel én azokat találtam igen jónak - csakhogy az egyéni ízlés dönti el, hogy melyik jön be, nagyon, nagyon erősen különböznek egymástól, van kukoricaízű, szilvás jellegű, sok kifejezetten gyümölcsös és édes, ésatöbbi. Többféle különbözőt vennék s nem a listában szereplő válogatásokat, azok túl simák és hasonlóak a szemszögemből... Bár jó kérdés, mit lehet egyáltalán kapni boltban.

Az édes gyümölcsöseket hanyagolnám, hacsak nem tudnám, hogy az is bejön valamelyik szülőnek (ugyebár elég híres a Kriek és egyszer bátor lettem és megkóstoltam egy banános belga sört, gondoltam, poénnak megteszi, de meglepően jó volt. De ajándékba nem venném, csak annak, aki tuti szereti.)

2016. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóval egyetértek. Pedig én férfi vagyok ;) A belgák általában jók, de gyümölcsöset csak annak, akiről tudod, hogy szereti.


Én azt mondanám, hogy ne söröket keress az interneten, hanem sörszaküzleteket (vagy akár sörözőket), ahol minőségi exportsöröket és hazai kézműves söröket árulnak.


Ott majd készséggel állnak a rendelkezésedre a szaktanácsaikkal. Ezeket a helyeket jó értelembe vett fanatikusok csinálják, akiknek ez a szívük-lelkük, szakmailag megbízhatóak. Nem kell attól félni, hogy gagyit sóznak rád.

2016. dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legjobb ezek közül szerintem a Delirium Noel díszdobozban, kehellyel(gondolom te is ezt a változatot találtad), de a Bush és Corsendonk karácsonyi söreivel se lehet mellélőni annyira. Oké, nem ezek a legjobb belgák, de ha mindenképp díszdobozos kell, és valamiért a Delirium-os nem elérhető, akkor mindenképpen ezeket vegyed. Ha nem ragaszkodsz a díszdobozhoz, akkor belgák közül még a trappistákat javasolnám(a három Chimay, a Westmalle dubbelje meg tripelje, na és persze Trappistes Rochefort 10-es). Ha magához a nemzethez nem ragaszkodunk, akkor a holland La Trappe szintén trappista főzde sörei is jók, karácsony előtt Metroban szokott belőle lenni díszdobozos válogatás kehellyel, de a quadrupeljük mindig van, és az azért igencsak ott van a szeren.


A zircieket hanyagold, szegények elég gyenge söröket csinálnak, a szentandrásit viszont tudom ajánlani. Oké, nem mindegyik sörük jó(első válaszoló lehet a kevésbé finom termékeikből merített), de a Magyar Vándor, a Black Rose, a Monarchista Pilsner meg a Fekete ajánlott tétel tőlük. Sokan esküsznek a Napkincsre, de búzasör terén én inkább echte német párti vagyok, itthoniak közül a Legenda Six Finger-én kívül nem nagyon tudtak olyat felmutatni, ami versenyezhetne velük. Visszatérve a szentandrásiakra, ugyan az idei karácsonyi sörüket még nem kóstoltam, de a tavalyi Esthajnal jó volt, érdemes lehet bizalmat szavazni annak is. Bigfoot főzdétől még semmit nem kóstoltam, nincs véleményem róluk.


Az utolsó kettőt meg semmiképp se! Szemfényvesztés mindkettő. Belgium Büszkeségei? Mikor megláttam a boltban röhögőgörcsöt kaptam... a Borsodi által liszensz gyártott Stella egy kukoricás borzalom, a Leffe Blonde túlcukrozott, a Leffe Dark elmegy a szlovákiai egy eurós áron, de nem egy nagy durranás, csak korrekt dubbel, egyedül a Hoegaarden, ami közelébe férkőzhet a top belga söröknek.

A Staropramen válogatásból kapásból kettő szintén a Borsodinál készül(a világos és a barna), kóstoltam őket összehasonlító vakteszten az eredetiekkel, csak árnyékuk a cseh változatoknak. A Granat még csehből jön, egész korrekt polotmavy, kerti grillezéshez, haverokkal dumáláshoz oké, de eszembe nem jutna ajándékba adni. Az Unfiltered is eredeti cseh, de nekem nem ízlett, továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ha búza kell, akkor valami német gyártótól válasszunk(Erdinger, Maisel Weisse, Franziskaner, Weihenstpahner).


Nagyon tömören ennyi a pakkok értékelése, ha bármi kérdésed lenne még, csak szólj! :)

2016. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
U.i.: Ne dőlj be az egyesnek, Fosters-t se vegyél, csak egy szar pale lager drágán.
2016. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindannyiotoknak! Nagyon hasznosak voltak a válaszok, más alkalmakra is kaptam ötleteket ezzel! :)

De akkor maradok annál amit az utolsó válaszoló javasolt és a listán is szerepel a Delirium .

Vidéki vagyok, itt nem nagy a választék, ha nem találok semmit még kicsúsznék a rendelési határidőből.

Biztosra megyek inkább, ez néhány webáruházban elérhető.

Efelé húzott amúgy is a szívem vagy még a Zirci.

Mivel a tartalmához annyira nem értek így a doboz volt nálam a mérvadó.

A zirci-é nagyon különleges, régies .

A Deliriumra azt hittem, hogy kölyökpezsgő először! :)

2016. dec. 16. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:

A Zirci mögött hatalmas tőke(és ezáltal marketing gépezet) áll, így persze nagyon mutatós... csak hát aminnyiért adják a söreiket, annyiért már sokkal jobbat lehet venni. :D

A Delirium meg tényleg kicsit idétlenül néz ki a rózsaszín elefántokkal, de ez ne tévesszen meg, nagyon is ütős sör. :D Ja, és mielőtt rendelnél, szerintem látogass el az Aldiba! ;) És nem azért mert olcsó, de itt tartom a kezemben az akciós újságot és épp a Delirium Noel-es pakk van benne. :D

2016. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tegnap láttam amit írtál ,de akkor nem volt időm válaszolni!

Azóta voltam az Aldiba és meg is vettem a packot.

Köszönöm , hogy felhívtad rá a figyelmet én is néztem az újságot , de valahogy átlapoztam rajta! :D

Áldott, békés, karácsonyi ünnepeket kívánok neked és persze sikerekben gazdag boldog új évet! :)

2016. dec. 18. 20:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, neked is kellemes ünnepeket és sikeres új évet! :)
2016. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!