Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kedvenc sima és különleges sörök?

Kedvenc sima és különleges sörök?

Figyelt kérdés

Egyszerű a kérdés, ki mit kedvel?

Nálam:

Hétköznapi: Soproni vagy Krusovice esetleg Kozel és Staropramen ha jó áron találok.


Drágább kategória: Pilsner Urquell és Dreher Hideg komlós


Prémium: Guinness



2016. dec. 16. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Rossz a kategorizálás, a PU meg a Hidegkomlós olcsó sör. A Guinness meg nem prémium attól, hogy drága... a Draught vizes, ízetlen fekete lötyi, gyakorlatilag a legrosszabb stout, amit valaha ittam, még a spar-os Eichbaum Extra Stout-ot is szívesebben fogyasztom.


Ezután az ellenszenves bevezető után írhatok akármit, biztosan számíthatok a piros kezekre, de mivel a %-ok nem érdekelnek, folytatom is saját fogyasztási szokásaimmal. :)


Ivósört, vagyis ahogy te nevezed, hétköznapit Szlovákiából hordok. Ez legfőképpen Bernard Cerny Lezakból, Bernard Svatecni Lezakból, Urpiner Tmavy-ból áll, de a Zlaty Bazantból meg a Topvarféle Kozelből is jó a 12-es, illetve a Krusovice-ből az Imperial meg a Liquid Gold forgalmazású(tehát nem a hazai Heineken-es) Cerny is jó. Újabban hozok Leffe Dark-ot meg Hoegaard-ent is, mert csak egy euro, a lagerekre meg - akármilyen jók is - ráun az ember egy idő után.

Hazai piacról az Eichbaum söreit preferálom, azok közül is leginkább a vienna-jukat meg a már emlegetett Extra Stout-ot. De az Argus Maestic, a Dreher Bak meg a Budweiser Dark is jöhet. (A PU idehaza diacetiles, kint meg drágább, mint a Bernard-ok szóval, azt már egy ideje nem iszom.)


Drágább/Prémium: Angol(főként Fullers és Wychwood) és belga(Chimay, Westmalle, Trappistes, Delirium) meg holland(La Trappe) ale-ket szoktam inni leggyakrabban. De Brewdog sörei is gyakran vannak terítéken. Magyar vonalról pedig a Legenda, a Rothbeer és a Fóti főzdék termékeit preferálom. Meg úgy egyébként kóstolgatom az újdonságokat(nemrég találtam rá a Maisel sörökre). :D

2016. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 nemma ***** válasza:
83%

#1 Én is pont a Bernard Cerny Lezak-ot akartam volna megemlíteni, mint hétköznapi sört, vagy az EREDETI Kozelt, nem azt, amit itthon lehet kapni a szupermarketben.

Amúgy a kérdező szerint a Guiness a Prémium, akkor sajnálom, hogy még nem ivott igazi söröket...


De ebbe a kategóriába a Belga söröket tenném: Chimay, Rochefort, St. Bernardus, stb.


A Magyar sörök közül, a Békésszentandrási Black Rose, vagy néhány Monyo, esetleg Fóti sörök.

2016. dec. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Hú, hogy itt mindenki mennyire kifinomult újgazdag burzsuj. És akkor még Magyarországra mondják, hogy csóró...
2016. dec. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
#3 Te vagy csóró HisztiPisti.
2016. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit el van csúszva a kategorizálásod.

Nálam a soproni és társai nem normál kategória, hanem a mosogatólé kategória.

Abszolút semmi élvezeti értékük nincs (max bekarmolni lehet tőlük), így ilyet nem is iszok soha.


Ha sörözöm, akkor a cseh és belga söröket szeretem, ezek nagyságrendekkel finomabbak.

Ezek közül is inkább a porter és stout jellegűek, de néha valami könnyedebb is lecsúszik, akár egy búza sör is. Az IPA-kat viszont nem szeretem.

2016. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as, átlagosan élek, akkor lennék kőgazdag, ha a mindennapi tettem volna a belga meg angol ale-eket. :D Oké, hogy itthon a Bernard 500 HUF + csatosüveg betétdíj, de odakint egy euro összesen, az Urpiner Tmavy meg 50 cent! A hétköznapi sörök közül egyik sincs egy euro feletti árban.

Persze lehet mondani, hogy nem mindenki tud kijárni Szlovákiába, de akkor nézzük az Eichbaumokat például. Nálunk a Sparban 200 az alap sörük, 250 a Red, asszem ugyanennyi a Schwarzbier is, az Extra Stout meg 300. A Dreher Bak is 250 szokott lenni, a Budweiser Dark meg 280.. egy euro fölé mentünk? Nem. Ha meg valaki ennyit nem képes kiadni tisztességes ivósörért, akkor meg is érdemli, hogy a kukoricás mosogatóleveket szopogassa.

2016. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2-es, ja és valóban a Black Rose sem rossz. Nem írtam fel a szentandrásiakat, mert azért nem minden terméküket kedvelem, de akkor kiegészítésképpen hozzáírom, hogy a Magyar Vándor, meg a Fekete is bejövős. ;)
2016. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az Eichbaum söreit nem kostoltam, de ezután kipróbálom őket. Amúgy én a cseh söröket szeretem legjobban, még az itthoniakkal sincs bajom. Pilsner, Krusovice, Staropramen, Argus Maestic egyaránt bejön. Illetve a maga árkategóriájában a Kozel sem rossz. Legalábbis Sopronit, Borsodit, Arany ászokot, Szalont stb. veri. Magyarok közül Ottakringert szeretem csak, abba nincs dara, szerintem finom. Emellet még Carlsberg jó. Régebben Tuborgot is szerettem de az darás lett és azóta rossz. Heinekent is régebben szerettem, de mostanába nagyon gyenge lett. Eredeti Zlatykat ittam pár éve az mindegyik bejött, és a sima világos 70 cent volt. Az nagyon megérte.
2016. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, az Eichbaum elég sokféle sört csinál(sima világos lager, pilsner, vienna, stout, schwarzbier), így még senki sem csalódott bennük összességében, mert mindenki meg tudta találni közülük a neki tetszőt. Szóval a hazai piacon a legjobban összeállított portfólió ebben az árkategóriában, nem fogsz csalódni bennük te sem. :)
2016. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nemma ***** válasza:
15%

#3 Szóval szerinted, aki nem dönti magába napi szám a híg fos nagyüzemi söröket, hanem alkalmanként megiszik egy-két üveg finom sört, az már burzsuj?

Különben irigy vagy, vagy mi a bajod? Nem értem...

Ha megkóstolnál egy rendes sört, akkor szerintem te sem kívánnád utána a kukoricagrízzel telenyomott vízízű ipari söröket.

2016. dec. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!