Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sierra Tequila. Egyesek...

Sierra Tequila. Egyesek nagyon szidják, mások imádják. Mi az igazság? Jó minőségű-e? Tequila-e?

Figyelt kérdés

Folyton hallom, hogy -mint pl itthoni abszintokra, vagy más, ritkább töményekre mondják- a Sierra a legalja, köze nincs hozzá, rossz, de drága, felejtsük el.

Kicsit utánanéztem, és elvileg Mexikóban még Tequila versenyen díjazott is lett, máshol meg azt láttam, hogy mexikóiak, és nagy italelosztó cégek magasabb beosztottjai is dicsérik.

On the other hand, az internet tele van azzal, hogy miért egy sz.r, és miért ne vegye senki se, mert annyira tequila, mint amennyire a fütyülős élvezhető pálinka.


Szóval, az igazság odaát van?


2016. dec. 26. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ízlés kérdése. A neten meg mindent és mindennek az ellenkezőjét is lehet olvasni.
2016. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az tény hogy a Sierra kb olyan mint vodkában a Kalinka, azaz elég messze van még egy közepestől is. Top tequilát aligha tudsz a helyi tescóban venni. A jobbak szerintem egy Patrón-nál kezdődnek.
2016. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Igazság? Én pl. elhiszem, hogy az 50 éves, 30ezer forintos skót felföldi whisky csúcsminőség, de a Jim Beam NEKEM sokkal jobban ízlik, mert édeskésebb, és ráadásul nem pazarlok rá egy heti fizetést. Lehet, hogy alsó kategóriás, lehet, hogy olcsó, lehet, hogy a piasznoboknak gagyi, de nekem ízlik és azt szoktam venni. Meg még elég sokan mások rajtam kívül. :D


A fütyülőst is elmondják a házipálinka-imádók minden sz**nak, merthogy ugye nem is pálinka. Ennek ellenére finom, és sokan szeretik. A házipálinkát meg sokan utálják, bármilyen fantasztikus is azoknak, akik szeretik.


A Sierrát is többen szeretik, mint más tequilát, nem mintha olyan széles lenne a hazai választék.

2016. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Jól van utolsó, mert neked jobban ízlik attól még alsó kategóriás marad. A fütyülős meg nem lesz attól pálinka mert sokan szeretik.
2016. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
100%

A tequila eredetvédelme kiterjed az EU-ra is, magyarul amire tequila van ráírva az bizony tequila, csak ettől még nem biztos, hogy jó is. A „nem igazisága” abból fakad, hogy a tequila készítésekor az agávé mustja a duplájára cukrozható legálisan (általában kukoricát vagy melaszt adnak hozzá), tehát a legtöbb divatos 10e alatti márka csak 50%-ban készül agávéból (ha 100% agávé, azt külön ráírják). Namost ez valószínűleg mindig is így volt (leszámítva néhány olyan időszakot, amikor kevésbé vagy egyáltalán nem volt megengedett cukrozni), szóval történelmileg valószínűleg nem védhető, hogy ettől „nem igazi” tequila, de igaz, hogy az ilyen tequila önálló italként általában nem élvezhető. Ezekhez találták ki a só+lime, fahéj+narancs módszert, amivel akár a spar budget vodka is lazán lecsúszik.


Persze nem arról van szó, hogy a Sierra rosszabb volna a legtöbb, hasonlóan árazott tequilánál, egyesek még rosszabbak is (és ugye vannak prémium kiadásai a Sierrának, ezeket nem ismerem), de ezért az 5000+ forintért akkor is gyenge tétel. Főleg, hogy ott az El Jimador 100% Agave hasonló áron, ami lényegesen jobb. Nemtom milyen nagy italelosztó cégre gondolsz, de a hazaiaknál vannak durva bajok a hozzáértéssel, sokszor a tájékoztató címkére is baromságokat írnak, szóval az ő véleményükre inkább nem adnék. A versenyekről ne is beszéljünk.

2016. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

németbe volt az italelosztó


amúgy igen, én is ezt hallottam, hogy nem 100%os agave, ezért 'nem igazi', de közben ízre nem olyan vészes (bár 100%ost nem kóstoltam még)

akkor ez kb ugyan olyan szitu, mint abszintnál?

2016. dec. 27. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"az 50 éves, 30ezer forintos skót felföldi whisky"

Egy 2-3 nullát lehagytál az árból, de sebaj.

30 ezerért max 18 éves whiskyket kapsz.

2016. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan szitu, mint az abszintnál, mivel az abszintot tényleg hamisítják. Amit pl. a Tescoban lehet venni, az csak aromázott szesz abszintként árulva. (És egyébként sokan el is hiszik, hogy az abszint, ezért megveszik annyiért, amennyi az ára... )
2016. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
100%

Nem ugyanolyan szitu, mint az abszinttal, mivel a legtöbb itthon divatos „abszint” tényleg nem is akar abszint lenni, legtöbbször azért, mert ánizsmentes vagy mert cukrozott – amellett, hogy egyébként is gagyi, mert hideg úton készül előregyártott kivonatból, mint a kommersz keserűk. Persze lehet kapni itthon néhány igazi, minőségi, desztillált abszintot is, ha vastag a péztárcád.


Nem feltétlenül ihatatlan az 50% agávé tequila magában sem (lime-só nélkül), főleg mióta a Sierra Goldot felváltotta a Sierra Reposado (értsd nemcsak összekenik karamellel és tölgyfakivonattal, hanem pár hónapot érlelik is), de azért így is túlárazott egy pöppet. Az El Jimador 100% Agave viszont egész korrekt vétel, akár a fehér is.

2016. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!