Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért vannak oda az emberek...

Miért vannak oda az emberek az alkoholos italokért, amikor borzalmas az ízük?

Figyelt kérdés
Én sosem ittam igazán alkoholt, a vörösbort még nagy nehezen meg lehet inni, de most ittam pl. fehérbort, és borzalmas, elképesztő, hogy ilyen íze van még a bornak is, tiszta alkohol íze van... Néhányszor éreztem a pálinka szagát, és olyasmi íze van. És talán az összes alkohol ilyen. Hogy képesek ilyeneket inni az emberek? Ráadásul ezek tele vannak alkohollal, pár pohártól minden baja lehet az embernek tőle, nyilván nem túl egészséges, hogy teljesen módosul tőle a tudatállapot, még járni sem tud rendesen, stb.

2016. dec. 31. 19:01
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért nem igaz teljesen, vannak kitűnő ízű italok főleg a likőr félék és zamatos édesborok pl a jólelkészített akácbor, eperbor, ribizli stb. És lenni kell egy mértéknek ahol még nem gond az itókálás, de onnan ne tovább, kivéve ha az ember a részegségre hajt. Van ilyen pl én is szoktam mikor már besokalok a sok munkahelyi hülyeségektől is a haverokkal ki kell adni a gőzt, de ez férfi dolog zömébe.
2016. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
95%
Kitartó, kemény munkával kell hozzászoktatni a szervezetet. Vannak, akiknek ez olyan jól sikerül, hogy már akkor vannak rosszul, ha nem ihatnak.
2016. dec. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%
Na látod, ezért nem szabad elítélni apádat, mikor a kocsmába megy! Nem szórakozni jár oda. Az italozás kemény meló! :D
2016. dec. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%

Mindenkinek más ízlik.

Az általad "borzalmasnak" leírt fehérbor a kedvencem:) - és remek dolog néhány jóbaráttal beszélgetni pl. egy üveg bor mellett:)

A kulturált alkoholfogyasztás nem káros az egészségre, és nem is módosítja a tudatállapotom:) - Csak sajnos sokan egyáltalán nem tudják tartani a mértéket (és legfőképpen nem veszik figyelembe a saját szervezetük korlátait)

2016. dec. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
57%

Paff, na vajon miért isszák az emberek? Próbáld már megerőltetni az agyadat és ne tedd az álszentet :D


Amúgy pl. a borokból a jobb féléknek, sörökből meg kb mindegyiknek kitűnő íze van alkohol nélkül is, alkoholmentes sört csak az ízéért is szoktam néha inni.

2016. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt hallottam, hogy egyes likőrök, pl. csokilikőr finomak. De a 99% borzalmas. Egy pohárnál meg nem sokan állnak meg, pedig csak annyi lenne egészséges a borokból.
2016. dec. 31. 19:21
 7/42 Alain Delon ***** válasza:
67%
Szerintem te eddig még csak rossz italokat kóstoltál és szagoltál. Pl. találkoztál már cserszegi fűszeres szőlőpálinkával? Én már igen. Annak nem szaga van, hanem illata! De az igazi, jó gyümölcspálinkának is kellemes illata van. Az már más kérdés, hogy úgy kiüt, mint egy profi bokszoló.
2016. dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
58%
Na látod,engem meg a szinti drogok hagynak hidegen.Biztosan tudod,hogy a kortársaid ilyeneket nyomnak az orcájukba.
2016. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%

gyerekeknek már az ágyban a helye ilyenkor.


Nem kimondottan az izéért iszunk:-)


Már ha érted mire gondolok.

Egyébként izlés dolga

Az piálos embereknek sem mindegy általában mit isznak, valaki aezt valaki azt az italt szereti.


Én például azt nem értem hogy lehet ezeket a lónyál "üdítőitalokat" inni?

cukros vegyszeres víz.

ezzek szemben a sör, bor természetes növényi alapanyagokból van

És még érzed is hogy iszod:-D


De egyébként az első pohár italnak rossz az ize, és minnél többet iszol annál jobban esik:)

Egy ide illő vicc:

Kér a vaszi 10 felest a kocsmában, kirakja a pultra mindet.

Az első és az utolsó felest kiönti a padlóra a többit meg egymás után benyakalja.

Erre megkérdi a csapos...

Miért öntötte ki az első és az utolsó felest.

Erre a faszi azt válaszolja:

Az elsőnek mindig rossz az íze, az utolsótól meg mindig rosszul vagyok!

2016. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
77%

Nos, a minőségi italok között igenis vannak finomak. Sörök, borok, likőrök, égetett szeszek között is. Jómagam csakis az ízük miatt iszom őket, hidd el, ha megkóstolsz egy Chimay Bleue-t vagy Rochefort 10-est, megtérsz te is. :D Meg biztos borból meg rövidből is tudnának a hozzáértők olyanokat írni, amelyeknek ilyen etalonok, de lehet neked nem is érdemes ilyeneket irkálni, ha ilyen elutasítóan állsz hozzá.


De hogy a miértre válaszoljak... vannak még rajtam kívül olyan elvetemült sörforradalmárok, akik csakis vagy részben az ízéért isszák a sört. Ugyanez megvan bornál rövidnél is... persze vannak, akik csak a hatásuk miatt isszák őket. Közülük azokkal szintén nincs gond, akik amúgy tartják a mértéket, az persze undorító, mikor alkeszok kommersz piától hánynak, de az alkoholfogyasztásnak igenis van kulturált formája, és az alkoholos italok komoly gasztronómiai szerepet töltenek be.

2016. dec. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!