Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért lettem rosszul minimális...

Miért lettem rosszul minimális alkoholtól?

Figyelt kérdés
Szilveszterkor este 7kor megittam egymás után 2 whiskey-kólát és annyira borzasztóan rosszul lettem, hogy haza kellett mennem, rá 2órával később tudtam csak elindulni. Levert a víz, borzasztóan fájt a gyomrom. Miért lehetett ez? A whiskeynek talán valamelyik összetevőjétől?

2017. jan. 5. 02:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Előfordul.

De.

Ettél előtte rendesen?

Milyen arányban volt? Milyen kóla volt? Milyen whiskey volt? Nem volt nagyon gagyi?

Milyen gyorsan ittad meg egymás után?

Soha. Soha ne hagyd egyedül a poharad. Akkor se, ha fiú vagy.

2017. jan. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező inni , ha nem birod. ÉN régebben ittam rendesen ! de ilyen elegyet nem birtam lenyelni. Valami fertelem igy össze keverni. Persze gondolom a wiszki is valami olcsó aromásitott szar lehetett. Ez a legrosszabb, meg a vodka narancs. Tanuld meg mindig tiszta alkoholt igyál. SÖR, BOR,PÁLINKA. Max szóda vagy ásvány viz hozzá.
2017. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok és a másodiknak igaza van. Nekem is az a tippem, hogy gagyi volt vagy ilyesmi. Igyad tisztán.
2017. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Phoney ***** válasza:
94%

Attól önmagában nem leszel rosszul, hogy kólába kevered a töményet... ezt azok mondják, akik pár órán belül levernek 6-10 pohárral, mert milyen könnyen csúszik, aztán csodálkoznak.


Akár 1 sörtől vagy 1 felestől is szoktak rosszul lenni egészséges, alkoholfogyasztó felnőtt emberek, ha minden rosszul jön össze. Főleg fáradtan és éhesen.


Olyan rossz minőségű whisky amúgy nem létezik, hogy külön attól legyél rosszul. A „rossz whiskynek” csak az íze rossz, nem a vadnyugaton vagyunk:)

2017. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is inkább a gagyi kólára szavaztam volna, mert abból van olyan, amitől én kikészülök.


1es.

2017. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem éhesen fáradtan szokott ilyen lenni. Olyankor kb. annyi alkoholtól hányás képszakadás van, amennyitől máskor csak spicces vagyok. Én erre gondolok. Nem hiszem hogy azért mert rossz összetevőkből van, ennyire rosszul lehetsz 2 pohártól. Még akkor se ha valami legalja whisky volt tesco value kólával.
2017. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4. meg a többiek. A jó wiszki amit tölgyfa hordóba érlelnek , na abból meg lehet inni sokat is , attól nem beteg az ember. Viszont az ára se piskóta . De azt amit itt árulnak pár ezresért , na az viz , 40% alkohol meg aroma. Ezek ki tudják késziteni a szervezetet.
2017. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Phoney ***** válasza:
100%

ma 11:53

Ha ilyen biztos vagy benne, akkor vigyed őket a fogyasztóvédelemhez, mert a whisky törvény szerint (igen, a magyar élelmiszerkönyv szerint is) tölgyfahordóban érlelt gabonapárlat, és az egyetlen adalék, amit tartalmazhat, az a színezőkaramell. Az EU előtt lehetett minden szart whiskynek címkézni, azóta nem.


Lehet kapni olyan „kommersz whiskyt”, amiről beszélsz (pl. John Reed, Old Man's), de azokra nincs ráírva, hogy whisky.

2017. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez lehet a szervezeted reakciója is az alkoholra, ami most alakult ki. Vagy valamilyen emésztőszervi gond: epe, máj, gyomor, belek, esetleg alkoholintolerancia is. Ha elmúlt a bontóenzim termelése a szervezetedben, akkor is ilyesmi a reakció, mert akkor annak érzékeli az alkoholt, ami: idegméregnek és azonnali rosszullétet okoz.


Vizsgáltasd ki magad!

2017. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alkohol zsírban oldódó, ha esetleg zsírszegény diétát tartasz, vagy tudtodon kívül zsírszegényen kajálsz, pillanatok alatt be lehet rosszulni tőle.
2017. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!