Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ron Ranacado Rum ot ismeri...

Bubachangh kérdése:

Ron Ranacado Rum ot ismeri valaki? Metil alkohol?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy üveg Ron Rancado rum-ot. Azt írja: superior black rum...

De nyomokban sem emlékeztet az íze arra a rumra, amire én emlékszem, viszont nagyon erős...

Lehet metilalkohol mérgezés?

Zárjegyes volt tesco-ból.



2017. jan. 20. 18:23
 1/4 Phoney ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle, a legolcsóbb rumok egyszerűen ilyen rosszak szoktak lenni.


Az ilyen gazdaságos márkáknál gyakori, hogy szinte jellegtelenre finomítják a szeszt (ezért nincs igazán rumíze), aztán fehér, barna, fekete változatként is ugyanazt a fehérrumot palackozzák, csak az utóbbiakat beszínezik karamellel. Ezt semmilyen törvény nem tiltja.


Egyébként nem tudom, mire emlékszel rumízként, de a magyarok egy jó része nem a rum, hanem a közép-európai álrumok, „sütőrumok” (Stroh, Spitz, Portorico, stb.) jellegzetes ízér érti ez alatt, ami eléggé eltér a tényleges rumok (Bacardi, stb.) ízétől.

2017. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, én a klasszikus "sütőrum" ízhez vagyok szokva, ez ahhoz képest teljesen más, mintha valamilyen konyakféle lenne...
2017. jan. 20. 20:01
 3/4 Phoney ***** válasza:

Az igazi rum jellege tényleg inkább a konyakhoz (vagy mondjuk a whiskyhez) hasonlít jobban, mint a „sütőrumhoz”:) A közép-európai rumutánzatokat, sütőrumokat elég régen találták fel, és azóta már nem utánozzák az igazi rumot, hanem egy külön műfaj lett belőlük.


Ha ezt az ízt keresed, akkor Sütő likőr, illetve bármely olyan márka, amire rum helyett „Inländer Rum” vagy „Rum-Verschnitt” van írva. (Pl. amiket tegnap említettem.)

2017. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ez valóban segített! Ment a zöld! :)
2017. jan. 21. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!