Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sör vegán? Vegánok ihatnak...

A sör vegán? Vegánok ihatnak sört?

Figyelt kérdés

Ugye a vegánok se állatokat, se tejterméket, se tojást, se mézet nem fogyasztanak és tudom, hogy a sörben egyik sincs, így először azt gondoltam, hogy persze, elvileg ihatnak sört.


De vannak etikai vegánok, akik állatvédelmi, környezetvédelmi okokból nem használnak semmi állati eredetűt (pl állatokon tesztelt kozmetikumokat, gyógyszereket sem vesznek), illetve az nagyipari állattenyésztés, ugye nagy károkat okoz a bolygónak, fogy az édesvízkészlet, szarvasmarha tenyészetek ózonrétegre gyakorolt hatása stb... ebbe nem megyek bele, lényeg, hogy valaki azért lesz vegán, hogy ne támogassa ezeket az életmódjával.


Kérdés konkrétan a sörivásra, sörgyártásra vonatkozik;

Vegánok isznak e sört?

Használnak e bármi állati eredetűt hozzá?

Ütközik e bármilyen állatvédelmi, etikai elvbe a sörivás?



2017. febr. 22. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Tudod te, hogy mennyi muslica döglik bele erjedésnél? (Nem kell a lehuzás a zárt rendszerre hivatkozással!:-)
2017. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Áh, nem hiszem én azt. :D

Csak figyelnek már a tisztaságra. (Remélem.)

2017. febr. 22. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Általában az alkoholfogyasztás nem ütközik az etikai vegánok elveivel. Sajnos vannak olyan alkoholok, amelyek gyártása során használnak állati termékeket, némelyik sör esetében például halak úszóhólyagjait, ha jól emlékszem, de van nemvegán bor és tömény szesz is (hogy a likőrökről ne is beszéljünk). Éppen ezért a jól tájékozott etikai vegán gondosan utánanéz a márkának, amit fogyasztani szeretne, mielőtt megvezi.

A nagyüzemi gyártás még nem zavarja az alapvető vegán etikai elveket, de sokan vannak úgy etikai vegánok, hogy azt valják, a vegánság nem végcél, hanem egy kezdeti etikai elvárás, ilyenkor előfordulhat, hogy egyéb elveket is figyelembe vesznek vásárlásaik során, például igyekeznek csomagolásmentesen vásárolni, vagy nem választanak olyan terméket, amit távolról kellett szállítani. Ugyan ez gyakran következménye a vegánságnak, de nem szoros elvárás.

(Egy etikai vegán :) )

2017. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. köszönöm!
2017. febr. 22. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem három nagyon szigorúan vegán ismerősöm is van, és mind úgy vedelik a söröket-borokat-rövideket-koktélokat, mint más a vizet. Még egyszer nem láttam, hogy utána néztek volna, hogy készült, amit megisznak. :D Pedig amúgy tényleg nagyon odafigyelnek és nagyon érzékenyek a témára.
2017. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagyon etikai az ember, akkor semmit nem ehet... A vegán cuccok szállításakor is rengeteg állat hal meg, tökéletesség nincs...

S az ipar sem jó a bolygónak. Eleve az ember túlszaporodása sem.


Az italok szinte teljes egésze eléggé vegánnak tűnik számomra. Persze aki pl. még nálam is egészségtudatosabb, az nem vesz magához sejtmérget... Márpedig az egészségtudatosságnak és a veganizmusnak komoly metszete van.

2017. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3

Nem vegán bor? Mire gondolsz?

2017. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha etikai vegán vagy, akkor nem iszol sört, amit rabszolgákkal, gyerekekkel, ki nem fizetett, meg nem becsült munkásokkal készíttettek. Ha egy sör vegán feliratos, akkor ott a vegán szó a termék készítésének folyamatára vonatkozik, nem magukra az összetevőkre.
2017. febr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

#8

Az a fair trade termék, amit te leírtál, annak mi köze a veganizmushoz?

2017. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as, akkor majd menj be a Legendába, és ott mondd nekik, hogy ők most rabszolgák... és igen, ez a fair trade, semmi köze vegán etikához.


Kérdező, általában a sör nem ütközik a vegánok elveivel, bár lehetnek olyanok, amelyek igen, ilyen például ez: [link]


Nem vagyok benne biztos, hogy ütközik az elveiddel, de ugye a méz az végül is állati eredetű, szóval...

2017. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!