Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb hazai "core" sör?

Figyelt kérdés

Arany Ászok, Borsodi vagy Soproni?

Érvek mellettük és ellenük?



2017. febr. 25. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Fos mind
2017. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mivel még nem érkezett válasz a kérdésre, így továbbra is nyitott.
2017. febr. 25. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:

A Soproni, mert ad1 a Klasszikus belőle jellegtelen, míg a másik kettő tele van okádék mellékízekkel, ad2 a "prémiumabb" verziója, az 1895 kukorica nélkül és saazer komlóval készül, így némileg hasonlít a cseh pilsnerekre. Persze nyilván csak árnyéka akár csak a nagyüzemi cseh pilsneknek is, de akkor is... sőt a vicc az, hogy még simán vállalhatóbb, mint az itthon főzött cseh pilsek megcsúfolásai(Staropramen, Kozel, Heineken forgalmazású Krusovice Svetly). Ja, és ad3 a Kinizsi rebootja is egész korrekt ivósör lett.


Persze ez még nem változtat azon, hogy pár tíz forintot rádobva, ízletesebb söröket lehet kapni, példának okáért a Dreher Bak, Dreher Hidegkomlós, az Eichbaum család tagjai vagy éppen a lidl saját márkás söre, az Argus Maestic, ami - vicckategória egyébként - de ebben az árkategóriában lassan az egyetlen echte cseh pils lesz(a PU minősége ingadozó, diacetiles, a Budweiser Original meg sokat veszített az évek során a karakteréből, ebből a márkából a Dark sokkal jobban megéri).


Ez elég kimerítő válasz volt? :)

2017. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak kíváncsi vagyok, hogy kinek melyik tetszik jobban és miért.


Én régebben legtöbbször Arany Ászokot ittam, de szerintem néhány éve sokkal gyengébb minőségű lett, mint volt. A másik kettő közül pedig nekem a Borsodi jobban ízlik.

Igen, néhány tíz forinttal lehet minőségibb söröket kapni, de ez a hazai sörgyárak húzó söre, ezért ezekre kérdeztem rá. A prémiumnak számító kategóriából én a Stella Artoist vagy a Staroprament mondanám.

Csak az az egyik baj, hogy hiába vannak olyanok, mint az első "válaszoló", aki mindent leszaroz, mert az országban még csak nem is ebből a 3 sörből fogy a legtöbb, hanem az olcsó árkategóriásból. Ezért ha a magyarok azzal megelégednek, akkor a relatíve jobb söröknél is spórolni fognak a sörgyárak az alapanyagokkal. Elég is lehetséges, hogy kukoricát tesznek a sörbe.

2017. febr. 25. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó, hát a mainstream magyar söröket érdemes elfelejteni, ha valaki valami vállalhatót szeretne inni. De a Stella meg a Staropramenből a világos is itthon készül, az előbbiben ráadásul kukorica is van, szerintem egy kategória. Viszont az eredeti cseh Staro, na abból a 12 balling fokos tényleg finom, de azt csak Szlovákiában kapni...


Ettől függetlenül a gondolatmeneted jó, a piacon olyan termékek lesznek, amelyekre igény van. Amíg valakik isszák a szar kukoricás löttyöket, addig lesznek is. Ha esetleg nyitott vagy az újdonságokra, és innál valami jó sört, akkor menj be egy Intersparba és vedd le a polcról az összes Eichbaumot, aztán kóstold végig őket. Van sokféle, így könnyedén megtalálhatod az ízlésednek megfelelőt, és hát német import sörök, 250-350 forintért, a mainstream sörök se sokkal olcsóbbak. ;)

2017. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapsörük kb. egy kategória. A Soproni 1895 viszont tényleg jó. 5.3%-os és jó íze van. Alapból mondjuk 250Ft pl. tescoba, annyit nem ér, de akciósan 200-ért megéri szerintem.
2017. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os, valóban egy kategória, rossz pale lager mindegyik, de az alap Soproni jellegtelen, ezért gond nélkül meg lehet inni, míg a másik kettő nekem nem megy le sehogy sem. Tudod, vakok közt félszemű a király. ;) (Meg persze sokat nyomott a latba az 1895.)
2017. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha még mellévesszük a Szalont, akkor én arra szavazok. De a jótól mindegyik messze van. A Pécsi Lager ezeknél pár forinttal drágábban már bőven jobb vagy a Soproni Kinizsi (bár az mintha egyszeri főzés lett volna). Vagy ott a Kozel, ami már legalább olyan, mint egy elrontott pilzeni.
2017. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nálam a sorrend:


1. Borsodi

2. Arany Ászok

3. Soproni


De mindegyik nagyon jó behűtve,ha szomjas vagy.

2017. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
sz.dani nevű hozzászólóval én nem értek egyet: a Pécsi Sörfőzde söreitől óvakodok, azok a legrosszabbak. Ha látsz "gagyisört" (Rittenhofferbürger, Pittenburg, Riesterberger, stb. jellegű névképzéssel), ha Borsodi Sörgyár vagy a Dreher gyártja, akkor vedd meg bátran,de ha a Pécsi, akkor az a legrosszabb, ami lehet.
2017. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!