Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bor, sör, pezsgő hogyhogy...

A bor, sör, pezsgő hogyhogy nem drágul olyan mértékben, mint pl. a vodka?

Figyelt kérdés
2017. márc. 11. 17:02
 1/4 Phoney ***** válasza:
85%

Egyrészt, a töményszeszt mindig is jobban adóztatták, mert potenciálisan nagyobb társadalmi gondot tud okozni. (Történelmi tapasztalat.)


Idén pedig azért drágult annyit a vodka, mert eddig a kb. 1000 Ft/liter „népegészségügyi termékadóra” volt egy olyan kiskapu, hogy gyógynövénykivonatokat tettek bele, és ezt a kiskapu megszűnt.

2017. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ, ment a zöld kéz!
2017. márc. 11. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából a népegészségügyi termékadó vodka esetében 700Ft/liter kellene legyen mert a vodkák többnyire 35-45%-os alkoholtartalom közé esnek és azokra a törvény szerint annyi az adó. Ennek ellenére a sparban tescoban literenként 1300-2000Ft-ot drágultak a vodkák. Legnagyobb mértékben a 0.7-es Royal, amely 2800-ról 4200-ra ment fel. Amúgy ez az adó csak arról szól, hogy a külföldi italokat jól megdrágítsák. Idén a Jager és a Becherowka is jelentősen megdrágult míg az Unicum és a Hubertus alig. Na most nehogy már megpróbálják nekem megmagyarázni, hogy a Jagerbe több a színezék vagy kevesebb a gyógynövény mint a Hubertusba, azért kapott adót. Egyértelmű, hogy csak azért adóztatták meg, mert külföldi és kitaláltak valami hülyeséget amire foghatják. Bocsi az OFF-ért, csak úgy gondoltam ez hasznos lehet. A konkrét választ előttem már leírták.
2017. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%
„Igazából a népegészségügyi termékadó vodka esetében 700Ft/liter kellene legyen” – de a NETA ÁFA alap, szóval papíron hiába 700, a valóságban kb. 900 lesz. Mint a jövedéki adó, amire szintén rá kell számolni az ÁFÁ-t. Vicces ez az adó utáni adózás, de ez van. Hogy a 900-on és az infláción felül miért drágult, passz. A jövedéki adó nem tudom, emelkedett-e.
2017. márc. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!