Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kezdő alkoholistának milyen/me...

Kezdő alkoholistának milyen/melyik whisky kevésbé "torokmaró"?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 20:12
 1/6 anonim válasza:
57%
Atyaég, mik vannak :D Kezdő alkoholista mit igyon? Alkoholista nem a minőséget, hanem mennyiséget nézi, de sebaj. ?D
2017. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

1#, Jah mert Charlie Sheen is koccintóst iszik. :D Nem csak csóró alkesz van. Ha már alkesz akkor igyon igenis minőségit.


Hennessy.:) Amúgy szerintem a kérdező kezdő alkoholfogyasztóra gondolt, aki mostanában kóstolgatja a alkoholt.

2017. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ja! A Henessy azért jó whisky, mert konyak!
2017. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Látom a szövegértelmezés nem nagyon megy. Nyilván úgy érti a kérdező hogy most kezdett ismerkedni az alkohollal, nem úgy hogy mostanában lett alkesz.


Johnnie Walker Red Label az elég kezdő márka, elég olcsó és annak viszonylag selymes az íze.

2017. márc. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy minden olcsó whisky „szárít” vagy „csíp” valamilyen formában, és nagyon is egyéni élmény, hogy melyik „selymesebb”. Ezért nem lehet az ilyen kérdéseknél soha megegyezni abban, hogy az olcsóbb whiskyk közül melyik lágyabb, mert ez sajnos szubjektív. (Persze a drágábbaknál is megvan ez, csak kevésbé.)


Én azt hiszem (és sok mindenki másnál is azt tapasztaltam), hogy a jellegtelenebb olcsó bourbon általánosságban könnyen iható, mert aránylag olajosak – Heaven Hill, Old Blacksmith, Western Gold, Clarke's, és ma már a Jim Beam is ilyesmi. A skótok közül mára a Ballantine's Finest is az ihatóságot tette előtérbe, azt is könnyű lenyelni.


A Johnnie Redet a legkevésbé nem mondanám selymesek (mert ha már az is az, akkor melyik whisky nem?), de mint mondtam, kb. nincs olyan whisky, amit valaki ne érezne „lágynak”, valaki más meg „karcosnak”.

2017. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:
100%

Ja most nézem, a kérdésben nem volt ár, szóval ha kicsit drágábbak is jöhetnek, akkor 10e Ft alatti kezdőwhiskynek mondjuk a Bushmills Black Bush-t, a Bushmills 10 évest mondanám, vagy a Crown Royalt. Ezek már nem nagyon bántják senki száját.



tegnap 22:10

Egészségügyi szempontból minden mai whisky minőségi, csak az ízük nem egyformán jó. Olyan szemszögből is lehet ezt nézni, hogy ha már „alkesz” (=nagy mennyiségben iszik) vagy valódi alkoholista, akkor érje be olcsóbbal.

2017. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!