Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Én és az alkohol, miért van ez?

Én és az alkohol, miért van ez?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy-másfél évben sokszor ittam és sokszor rúgtam be a haverokkal, átlagosan 2-3 hetente, de volt olyan, hogy két hónapig nem ittam semmit sem.

Mitől lehet az, hogy néhány hónapja már az van, hogy nem is az italt kívánom, nem is kell az alkohol íze, hanem pusztán a részegség érzése az, amit szeretnék? Az elmúlt néhány alkalommal már csak ezért ittam, egyáltalán nem az italért.



2017. máj. 28. 18:53
 1/8 A kérdező kommentje:
18f
2017. máj. 28. 18:54
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Alkoholizmus. Jó hamar megcsináltad, gratulálok.
2017. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az érzés kell,teljesen egyértelmű,ezért iszik az ember...
2017. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Senki nem az ital íze végett lesz alkoholista:D

Egyébként ez természetes, hogy vágysz az ital hatására.

Azért ne vidd túlzásba.

2017. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2 éve nem rúgtam be és hiányzik de nincs kivel. De mikor én is ennyit buliztam én is már alig vártam hogy hétvége legyen és igyak. Nem lettem alkoholista.
2017. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:

Hát, a legtöbb ember eleve olyan alkohoos italokat iszik, amikben a hatásuk az egyetlen jó dolog. Más kérdés, hogy a kellemes élmények (értsd: alkoholos eufória) megszerettetik az emberrel az egyébként élvezhetetlen italok ízét is, viszont a negatív élmények (rosszullét, hányás vagy akár enyhe másnaposság) ugyanígy okoznak kisebb-nagyobb undort.

Aki berúg, az nem az ízéért rúg be...az ital általában pont azért esik jól annyira (ha jólesik), mert a fejed már rá van kattanva, hogy „jó” lesz tőle.

2017. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Az idők kezdete óta a hatása miatt isszák a piát, nem az íze miatt. Eleve úgy készül majdnem minden lőre, hogy valamilyen alapanyagot megrohasztanak.

Én talán csak a sör ízét kívánom meg néha, de attól még keserű. Ha meglangyosodik vagy kimegy belőle a buborék, akkor még a méregdrága sör is hányásízű lesz. A bornak pont olyan az íze, ami... erjedt szőlő. Egy jó házipálinkától vagy keserűlikőrtől a többség simán kidobja a taccsot. Az Unicum konkrétan gyomorsav ízű. A legtöbben azért tudják meginni a nemzetük italait, mert hamar elkezdenek hozzászokni.

De hogy bármelyik pia kifejezetten finom lenne... hát nem. Aki finomat akar inni, az almalevet kér, esetleg kakaót... A piát a hatása miatt isszák.

Ha neked is ez az érzés hiányzik, az alkoholizmus. Drogfüggőség. Most csak 2-3 hetente iszol, de emiatt ez lehet még sokkal gyakoribb is. Vigyázz.

2017. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is szeretem magát az érzést, ha neadjisten kannást iszok, annak ez az oka xd De én pl. a vodkának is szeretem az ízét (pedig annak nincs túl sok...), meg amit nem vélek finomnak, nme iszom meg, vagy csak nagyon ritkán, ha tényleg be akarok rúgni.
2017. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!