Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen jogszabályokat kell...

Milyen jogszabályokat kell betartani ha legálisan szeretnék pálinkát főzni?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy veszek egy pálinkafőzőt, mert sok gyümölcsöm terem minden évben, és nem mindet tudjuk elrakni. Nos a fenti kérdések alapján ezeket az információkat hol tudom megnézni? Illetve ha veszek egy pálinkafőzőt, persze legálisan, akkor hol lehet bejelenteni, és kell e fizetni valamit? Megéri e legálisan?

2017. jún. 4. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt: [link]


Ha érthetőbb nyelvezettel, egyszerűbben szeretnéd, akkor itt: [link]


Ezekben minden fontos információt megtalálsz. Hogy megéri-e legálisan az elég nehéz kérdés, az enyém be van jelentve. Az csak tőled függ, hogy mennyire vagy jogkövető. Amúgy a JÖT. magánfőzőkre vonatkozó része elég " engedékeny ".

És még egy rendkívül fontos dolog. Attól, hogy lesz főződ, még nem fogsz érteni a pálinkafőzéshez sok-sok tanulás nélkül. A gyakorlati rutint már meg sem említem. Szóval tanulni, tanulni, tanulni.....

Itt egy kisokos: [link]

regisztrálj be, és akkor még több okosságot olvashatsz :)

2017. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2017. jún. 4. 22:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Bejelented az önkormányzatnál ,és később kiváltod a párlatjegyet a NAV -nál. Minimum 7 jegy. A cefrekészítés,a főzés az interneten,Jútyubon játszva elsajátítható.
2017. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak az a lényeg, hogy ne olyan játszva ( és pontatlanul ) sajátítsd el a cefrézés és a főzés tudományát, mint az előző posztoló a párlat adójegy minimális mennyiségére vonatkozó szabályt! :)
2017. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!