Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lisztérzékenyek ihatnak sört?

Lisztérzékenyek ihatnak sört?

Figyelt kérdés
Búzasört. Lehet, hogy nem sok köze van a lisztérzékenységhez, de biztos szeretnék lenni benne. Van egy barátom, akivel rég nem találkoztam, még az általános évek óta. Rettenetesen fájlalta a lisztérzékenységét, én nem szeretném megkérdezni tőle, és amúgy is meglepetésnek szánom, hogy meghívom.

2017. jún. 19. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Viszont van kifejezetten gluténmentes sör, TESCO-ban is lehet kapni, Daura Damm a neve.

Coronitával vigyázz, mert nem gluténmentes.

2017. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, én ennek utánanézek, amit írtál. Egyik ismerősöm azt írta, hogy a mai sört még érzékenyek is ihatják, mert oly távol állnak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Ha meg nem tudom megvenni, akkor természetesen üdítővel fogadom. Köszönöm a választ!
2017. jún. 19. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem, mivel azért árpaszármazék simán lehet benne, vagy búza.


Búzasört meg alapból nem ihat, nézz gluténmentes söröket.

2017. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gluténmentes sört vegyél :)
2017. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sorgyarban dolgozokent cafolnam ezt a Mako Jeruzsalemtol dolgot:)

Egyedul a komlo van altalaban kivaltva kivonatokkal, koncentratumokkal, de csak azert, mert a komlo eredeti formajaban sokszor nagyon rossz minosegu, tele van egerrel, patkannyal, budos, nem nagyon lehet tarolni, hogy ne kezdjen el rohadni, stb. Szoval jobban jarunk a kivonattal. Amig igazi komlot hasznaltunk, eleg sok eger belefott a sorbe...

2017. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös: Azért a kisüzemi sörfőzdék mégis megoldják valahogy ;)
2017. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagabond Pale Ale, a Brewdog gluténmentes söre, de nem tudom, Magyarországon kapható-e.
2019. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!