Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Másnaposság elleni teendők...

Másnaposság elleni teendők amik nekem beváltak?

Figyelt kérdés

Elég sokszor voltam már másnapos ahhoz hogy tudjam teljesen megszüntetni nem lehet.az én másnaposságom gusztustalanul rossz mintha a halálomon lennék: fejfájás+hányinger+szédülés+gyengeség+fényérzékenység+ koncentrációs zavar+ ingerlékenység+légszomj+halálfélelem+gyomorégés+szomjúság.

Íme néhány módszer ami nekem segít: előzetesen annyit hogy inkább egy féle alkoholt igyunk rövidet kísérjük gyümölcslével vagy vízzel és minél tisztább ,fehérebb a színe annál kevésbé leszek tőle rosszul. ha sörözünk maradjunk meg ugyanannál a márkánál, ahogy a bornál pezsgőnél és rövidnél is. minél jobban kevered annál rosszabbul leszel másnap. ha eszembejut lefekvés előtt iszok sok-sok vzet és beveszek egy fájdalom csillapítót.mindenféleképpen aspirint ajánlok mivel az nem terheli meg a májat ami a sok alkoholtól már ígyis túlterhelt. ha nem jut eszembe lefekvés előtt akkor amint felkeltem. kávét feketén vagy mézzel mert ér összehúzó hatása van, amire szükség van, mivel az alkohol tágítja az ereket. nem kell sok csak egy presszó kávényi.ilyenkor érdemes multivitaminos és b6 vitaminos pezsgőtablettát inni vagy sok gyümölcsöt enni , illetve sós zöldséget az egyik legjobb a kígyóuborka. gyomorégésre ha le tudod nyelni egy kiskanál szódabikarbóna 2-3 dl vízben vagy quamatel tabletta. nehéz zsíros ételeket kerüljük, viszont a szénhidrát jót tesz. főtt sós krumpli száraz csirkemellel, esetleg. bármennyire is úgy érzed hogy képtelen vagy felkelni és még az is felemészti az utolsó energia foszlányid hogy elmenj pisilni KELJ FEL! ha egész nap fekszel lassabb az anyagcseréd így lassabban távoznak a méreganyagok a szervezetedből. csinálj valamit. én nagytakarítást szoktam csinálni. 3-4 órán keresztül mozgok közbe főzök is jeges vizet iszom folyamatosan és egy egy pohár coca colát ami jó mert megbüfögtet és az segíti a hányingert és jobban érzed magad tőle. nekem ilyenkor a tegnap esti zenék még nyüzsögnek a fejemben így a kedvenc sorozatom kedvenc részeit szoktam "újranézni" vagyis inkább hallgatni főzés-takarítás közben.ha nagyon nem vagy jól akkor se feküdj, próbáld ki, hogy egy hideg vizes rongyot teszel a tarkódra és folyamatosan cserélgeted rajta. ha van aktív 4-5óra amit mozgással töltesz utána aludj 1,5 órát és majdnem teljesen kitisztulsz. nekem véglegesen csak 28-30 órával az utolsó pohárka után szokott elmúlni minden rossz érzetem de ébredés után az első 4-6 óra az amikor a halálomon vagyok. én dohányzom de másnaposan a szagától is rosszul vagyok így egész nap rá se gyújtok . egyszerre mindig kicsiket egyél és folyamatosan kortyolgass vizet vagy amit kívánsz, és jól esik. ha van kutyád sétáltasd meg kivéve ha 620 fok van kint akkor inkább maradj a hűvösben nehogy elájulj, mivel nagyon sok folyadékot vesztettél. remélem valakinek segítek. ha kérdés van szvesen válaszolok. azért írtam ezt mert láttam számtalan kérdést ezzel kapcsolatban de személy szerint engem nem elégítettek ki a válaszok. ja és mmég annyit hogy ha másnaposságra ráiszol azzal csak elnyújtod a tüneteket és tovább terheled a májad így harmadnap sokkal rosszabb lesz és tovább fog tartani. amiket itt leírtam saját tapasztalatok, persze mindenkinél más de hátha segít.



2017. júl. 21. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Fordítva ülsz a lovon. Itt neked kellett volna kérdezned.
2017. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Komolyan alkoholra veszel aspirint? :D

Ne csodalkozz h a halalodon vagy

2017. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Én kizárólag azt alkalmazom, hogy minőségi italok, nem agyonkeverve és nem iszom magam seggrészegre. Soha nem vagyok másnapos. A legelején kétszer volt filmszakadás, hányással, rosszulléttel, másnapossággal, a víz se maradt meg bennem. Az semmire se jó, úgyhogy azóta értelmesen iszom és minden OK, még sokba sekerül.
2017. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
37%
En neg sose vagyok reszeg. Nyugtatora iszok csak, egy-ket rovidet. Elhihetitek, hogy ut rendesen, es nuku masnapossag
2017. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
61%
Én óvakodok a másnaposságtól! Mindig utánatöltök. A szinten tartás olcsóbb!
2017. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki akkor csak én vagyok szerencsés alkat, ha teljes a KO akkor is úgy szoktam másnap ébredni, hogy semmi bajom az ég világon, na jó, általában farkaséhes vagyok és felkajálom a fél hűtőt, de ennyi. :D
2017. júl. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Trevor. ***** válasza:

Nálam egy dolog szokott segíteni, hogy még részegen aznap lefekvés előtt iszok pár pohár csapvizet (vagy szénsavmentes ásványvizet), ez enyhíti a következő napi tüneteket. Az egyféle piát igyunk szerintem egy bizonyos szint után kiesik, mert leszarod mi az, csak alkohol legyen :D.


Csak egy tipp; ha ritkábban iszol, ritkábban is leszel másnapos és több pénzed is marad.

2017. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon szép hosszú regény, biztos nem fogom elolvasni, de azért leírom nekem mi szokott beválni.

Általában mindent össze-vissza iszok, ha egy fajta dolgot innék, akkor egy óra múlva elfogyna, egyébként sem tudok mondjuk csak bortól berúgni.

Másnap: Van olyan, hogy előző este szinte csak beesek az ágyba, és másnap semmi bajom nincs. Olyan is van, hogy spicces vagyok csak és másnap rosszul vagyok. Fejfájás-hányinger-fáradékonyság-étvágytalanság.

A titok az, hogy nem szabad kommersz piát inni, meg tablettás bort, stb. Párszor megjártam velük, azóta inkább csak a minőségibb dolgokat iszom.

Ha másnapos lennék mégis, akkor mindenképpen eleget kell aludnom, minimum 6-7 órát, és sok vizet kell innom, aztán be kell vennem egy b6-ot, majd ennem kell rá, és utána semmi bajom, maximum egy kicsit nincs étvágyam a nap további részében.

De nagyon sokat segít az is, ha mondjuk kimegyek friss levegőre vagy iszok egy erős kávét.

2017. júl. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!