Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borzalmasan vagyok az alkoholt...

Borzalmasan vagyok az alkoholtól, hányni nem tudok, de már remegek. Valami használható tanácsot kérhetek?

Figyelt kérdés
Megittam 2 házi pálinkát, majd jóval utána egy somersby-t és 1-1,5 órával azután 3-4 korty boroskólát. Ittam már többet is (nem nagyzolásból, büszke se vagyok rá, de ez tényleg nem sok) és ettem is pár szem csipszet hogy ne legyek pocsékul, majd mikor elmentünk ettem egy fél hamburgert (tudom, nem egészségesek, de gyümölcs se semmi mást nem tudtam enni) csak itthon ittam folyadékot, mégpedig ízesített vizet (olyat, amivel ittam a pálinkát) és érzem hogy nagyon kell hánynom, de nem tudok. Volt már ilyen, ott szintén nagyon remegtem addig, amíg nem hánytam, -de ott kb kihánytam az egész életemet-. Ami úgy sikerült, hogy kajáztam. Mivel ezelőtt nem régen ettem, ki kellett volna már jönnie. De csak most jött egy órája ez a rosszullét, kb aludni se tudok, az arcom is ég (mondjuk az mindig) és szenvedek kb. Amúgy nem szoktam inni, negyedévente talán 1x van hogy ha iszok akkor sokat, most is a családommal vagyok és velük jól esett, mégha nem is sokat ittam, a de így jobban éreztük magunkat. Gyors tanácsokért nagyon hálás lennék.

2017. aug. 13. 01:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azon ritka alkalmakkor nem szoktam rosszul lenni, ezért nem értem. Mert meleg se volt ma. Talán a hirtelen hideg miatt lehet most ez? Bennem már ez is felmerült.
2017. aug. 13. 01:25
 2/14 anonim válasza:
100%
Igyál sok vizet, csökken az alkohol-koncentráció!
2017. aug. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Menj ki friss levegőre, meg igyál sok vizet. Ha van otthon valami sós akkor egyél azt.


Amúgy ha nem bírod jól, és tudod, hogy inni fogsz, egyél előtte valami jó zsírosat, akár zsíros kenyeret, máris nem lesz gond, annyira elviszi a hatását. ( Alkohol oldja a zsírt, és nem fog felszívódni mind. )

2017. aug. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ha ennyire hülye vagy , megérdemled.

Piálás előtt kajálni kell, és nem csipszet, nem fél hamburger, hanem laktató zsírosabbat. Boroskólát csak a hülyék isznak.

Ízesítetett víz??? Kisérőnek csak ásványvíz !!!

Meg aztán nem kötelező inni sem.

2017. aug. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Hallottál már olyanról, hogy alkohol mérgezés ? Emellett házipálinkában nem ritka, hogy benne van a rézeleje is, ami rézmérgezést okozhat (a pálinka ízesebb lehet a rézelejétől).
2017. aug. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Réz eleje nem réz mérgezést okoz, ráadásul nincs ember, aki ne választaná le.
2017. aug. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Az h zsiros kajat egyel ivas elott inkabb ne...ismerosom tavaly abba halt bele hogy ivas elott megevett X mennyisegu zsirt h birjon inni, a zsir szetterult a gyomorban es nem engedte h felszivodjon az alkohol amit megivott, majd amikor a zsir feloldodott az az X mennyisegu alkohol megbombazta igy a szervezetet es alkoholmergezesben meghalt...probalj meg enni egy jo meleg huslevest h potold a vitamint amit az alkohol kivont meg a folyadekot.
2017. aug. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Orvos
2017. aug. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Az alkohol méreg.
2017. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Sok víz, én ilyenkor veszek valami multivitaminos kesernyés italt is, hideg (tényleg hideg) zuhany.


"hanem laktató zsírosabbat" Szerintem sem jó ötlet, én mondjuk nem haltam bele, de okádtam.


Amúgy nem értem a sok szent minek szól hozzá...


Remélem jobban vagy.

2017. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!