Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi pálinka lesz a cefréből?

Mennyi pálinka lesz a cefréből?

Figyelt kérdés
A minap kifőztem 50 liter cefrét, lett belőle 5 liter alszesz, majd azt is kifőztem és lett 1,5 jó erős pálinkám, amit persze majd higítani fogok. Kicsit keveslem a pálinka mennyiségét. Vagy ez jó arány? Nektek mennyi szokott lenni?

2017. aug. 18. 14:35
1 2
 1/11 anonim válasza:

Sok tenyezotol fugg. Mennyi volt a cefre kezdo es zaro Brix-foka? Kiforrt-e rendesen vagy meg volt benne tartalek? Ja egy kerdes. Hany fokos ( terf%) az a jo eros palinka?

Nekunk altalaban 75l ananasz cefre +5-10 l viz kifozesebol 4,5-5,5 liter 45-47^-os palinka lesz. Ugyanenny mango cefrebol 8 liter korul.

2017. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
72fokos lett.
2017. aug. 18. 16:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2017. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az általad linkelt oldalon a NAV által meghatározott, a bérfőzdében kiadható max. számokat jelenítik meg. ( amíg volt ilyen, a JÖT-ben már jó néhány éve nincsenek benne a "kihozatali arányszámok ") Szóval ez az elmélet. A gyakorlat azonban ennél kevesebb. :) Szóval a kérdezőnek lett 2.16Liter 50%-os pálinkája. Az elég rossz kihozatalnak számít. Éretlen volt a gyümölcs és/vagy a cefrézésnél vétett valami hibát. Vagy az ep-up vágásnál nézett be valamit, és azért lett ilyen kevés, ebben az esetben még tetejébe ki is herélte a pálinkát. :(
2017. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az lehetett a probléma szerintem, hogy az első főzésnél túl gyorsan melegítettem és nem tudott lefolyni az összes alszesz. Kicsit híg is maradt a cefre amit kiöntöttem a főzőből. A második főzés az már jól sikerült mert azt olvastam egy pálinkafőzésről szóló könyvben, hogy az alszesz 30-35% lesz pálinka.
2017. aug. 18. 22:32
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Javaslat. veszel 1 irkát.,meg egy tollat.Nézed a Jútyubot ,meg a guglit. Ismeretlen dolgot találsz,felírod. Összegezed. Rendszerezed.Veszel pH szalagot,és méred a cefre ph értékét.(+.- 3.) Veszel egy pálinkafokolót.Méred és nem kóstolod,nem csak szagolod.
2017. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valszeg az volt a gond, hogy sokkal több alszesz is kifért volna ebből. Lehet intenzíven melegíteni a cefrét, de vissza kell venni a "tüzelésből" egy idő után, még mielőtt elkezdene csöpögni. Ha nincs a kupolában hőmérő, akkor a párlócsövet fogd meg a hűtőhöz közelebb eső felén (óvatosan, nyilván) ha az már meleg s még mielőtt forró lenne, vegyél vissza a tüzelésből. Az elején csak csöpögést fogsz tapasztalni, egy kis idő után pedig folyást. Az alszesz lefőzése egy hosszú folyamat, légy türelmes. Esetleg vegyél egy eprüvettát és engedd át azon az alszeszt is, (ebbe bele tudsz tenni egy fokolót) így látod majd meddig érdemes azt főzni. Használd tisztázás során is az eprüvettát, előpárlatot elveszed, majd a középpárlatot szintén átengeded rajta, ez azért jó, mert nagyjából tudni fogod majd mikor érdemes ismét kóstolni a párlatot, hogy eldöntsd mikor hagyd abba a középpárlat elvételét.

Az össz. alszesz alk. fokát mérd meg, ha magasabb 25 foknál, akkor fokold le 25 alá! (csapvíz megfelelő)

Ja, nem túl jó eredmény, legalább 1-1.5L-rel többnek kellett volna lennie, de függ attól is, miből főzted, milyen volt a cefre.


Utolsó szerinted ha tudja, hogy 72 alk. fokos lett a végeredmény, akkor van pálinkafokolója vagy megnyalta és megmondta, hogy ez 72 alk. fokos?

2017. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

" első főzésnél túl gyorsan melegítettem és nem tudott lefolyni az összes alszesz"


Tök mindegy, hogy gyorsan melegíted a cefrét, vagy lassan az alszesz az addig folyik, amíg el nem zárod a fűtést. Ha akarod akkor kicsavarod nullára.

2017. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Yep. Ketlepcsos fozesnel melegitheted gyoran. Mi egylepcsoben fozunk, ott nem szerencses elszallni a homerseklettel, inkabb 3-4 szer visszahutunk,,, Egyebkent ha a toronyban van homerod, van szeszfokolod az epruvettaban kostolnod sem kell csak neha megszagolni, tudni fogod mikor jon az up. Az ep-t pedig gyujtsd kb decinkent es a fozes utan eldontod melyik mehet be a palinkadba.

A kihozatalod tenyleg rossz.

2017. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem is kevés,hígítás után is csak 2,5 liter körül lesz,ha régi a cefre akkor is ez van,vagy ha nem volt édes a gyümölcs,vagy már romlott kezd lenni a cefre,stb.
2017. szept. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!