Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pezsgőt is csak 18év felett...

Thedarkunicorn kérdése:

A pezsgőt is csak 18év felett adják ki boltokban?

Figyelt kérdés

2017. szept. 25. 17:57
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A kölyökpezsgőt ötévesnek is kiadják.
2017. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

eladó-vásárló függő:D

mi tizenévesen mindig vagy kisebb boltban, vagy olyan helyen vettünk, ahol ismert a pénztáros

2017. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Normál esetben nyilván csak 18 év felett adják ki. Mit gondoltál, a sört ami általában 4-5%-os nem adják ki de az általában 10-12%-os pezsgőt igen? Az más kérdés hogy kisboltokban, főleg ha a főnök van a kasszában és nincs bent más vásárló akkor könnyen lehet hogy megkapod, nem csak a pezsgőt hanem akár töményet is. Én is vettem piát 16 évesen. Kisboltokban többször volt hogy megkérdezték hogy elmúltam-e 18. Volt hogy azt mondtam hogy persze és nem kértek személyit, kiadták, de olyan is volt hogy azt mondtam hogy nem vagyok 18 de elteszem a piát a táskámba és nem veszem elő az utcán, szintén kiadták. Mondjuk fontos hogy a főnök legyen bent, mert egy alkalmazottnak nem érdeke hogy kiadja, ő nem nyer rajta, de a főnök annál inkább.
2017. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a pezsgo nem alkohol? LOL
2017. szept. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak felnőtnek adják ki normális boltban ,mert nagyott bukhat a bolt rajta ha egy navos probavásárlás alkalmával nem 18 évesnek kiadnák .
2017. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan igen, elvileg a koffein tartalmú ital kiszolgálását is megtagadhatják 12 éves kor alatt.
2021. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!