Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy vörösborhoz milyen gyümölc...

Egy vörösborhoz milyen gyümölcslé íze illik leginkább?

Figyelt kérdés
tudom ez leginkább mosléknak tűnik de szeretnék kipróbálni borokhoz különféle gyümölcsleveket keverni, mint amilyen jól egy boroskóla harmonizál. a kékszőlő gondolom egyértelmű, ezen kívül van valakinek valamilyen tapasztalata mi "illik" hozzá? van ami el tudja rontani úgymond?
2017. okt. 6. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a boroskóla is a moslék kategória - a bort kár elrontani bármivel is. Külön a bor is, a kóla is meg a gyünölcslevek is jók, összekeverve viszont nem.
2017. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább attól függ, milyen ízű konkrétan a vörösbor, meg mennyi gyümölcslevet adsz hozzá.


Nem próbáltam még ilyet, de szerintem a legszutykabb vörösborokhoz kb mindegy, bekevered felesbe, kapsz egy érdekes, iható ízt, és kb ennyi a történek.


De mondjuk egy kicsivel jobb bort (2000 ft környékén) érdekes lehet kipróbálni jóval kevesebb gyümölcslével, mint egy "boroskóla arány".

Pl 2 deci borhoz, teszel fél deci ribizli levet, vagy áfonyát, esetleg bodzát, de első körben én erdei bogyós gyümölcsökkel próbálnám, de nem sokkal! Akár egy grapefriut is harmonizálhat vele, de itt már inkább az dönt szerintem, milyen a bor alap íze.

2017. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is erdei bogyósok, szeder, málna,ribizli,esetleg áfonya, meggy, vagy cseresznye.
2017. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegyik bor rossz ízű, szóval bármilyen gyümölcsé tud rajta segíteni.
2017. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg, hogy sok legyen a gyümölcslé, és kevés a bor. Szerintem a szörp is jó hígítatlanul.
2017. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csináld meg forraltbornak, nem muszáj melegen innod. Abban van narancslé is, vagy narancs-, citromhéj, ami citrusos ízt is kölcsönöz neki.

Valószínűleg narancslével, vagy narancsszörppel is keverhetnéd a bort.

2017. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
régen néha narancslével ittuk a veresbort. nem volt rossz.
2017. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Málnával szerintem finom.

Meggylével is el tudom képzelni.

2017. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!