Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legjobb whisky?

Melyik a legjobb whisky?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 12:27
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

alapvetően 4féle viszkit érdemes megkülönböztetni, a skót, az amerikai, a kanadai, és az ír viszkiket, ízvilág alapján a skála két vége a füstös, karcos scotch, és az édeskés bourbon. a skót viszkik ízét a tőzegparázson füstölt maláta adja, a bourbonokét pedig a 50+% kukorica, és a tölgyfa hordó amiben érlelik. ez utóbbinak egyébként nagyon szigorú készítési szabályai vannak, szóval ha igazi bourbont veszelaz egyfajta minőséget mindenképpen garantál.

a kanadai viszkik keverékek, és bourbont szoktak használni alapanyagnak, valamint tiszta szeszt, nem annyira karakteres, viszont olcsó.

az ír viszkiket pedig általában többször desztillálják, emiatt tiszta selymes az ízük, és általában nem túl karakteres. persze van kivétel.

amerikai viszkiből a kommerszek közül legkarakteresebb szerintem a jack daniels, bourbonből a fekete címkés jim beam (vannak még nagyon jó cuccok, csak nem lehet kapni, pl rebel yell) a skót kommersz cuccokat (ballantines, johnnie walker) tényleg maximum a klotyóba érdemes önteni, de lehet nem olyan horror áron venni jurát, vagy lagavulint, ami ég és föld az elöbbiekhez képest, írből pedig érdemes 10+éves bushmillst venni.

2010. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Az előttem szólót kiegészíteném még egy lényeges megkülönböztetéssel. Legtöbb általunk ismert whisky "blended", ami azt jelenti hogy több fajta whisky keverésével készült. Ellentéte a "malt", ami nem keverék. A kontinentális ízvilágtól a malt whiskeyk nagyon távol vannak, aki nem szokta a whiskey ízvilágát annak szinte ihatatlan. Viszont az igazán finom italok általában ezek közül kerülnek ki.

Ha már a kontinentális ízvilágnál tartunk, ha valaki meg akarja tanulni kedvelni a whisky ízét, én a következő sorrendet tanácsolnám a barátkozásra:

Kanadai whisky, amerikai bourbon, skót blended, malt

2010. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
hm en johny walkerrel kezdtem. azt ittuk mert whisky... akkor meg nem hittem h. vannak kulonbsegek whisky es whisky kozott... de egyszer ittam jim beam-et, nah ott mar erzodik rendesen... scotch es bourbon... eg es fold... azota jott a jack danniels, hm van kulondbseg a jack meg a jim kozott de nem szamottevo, en csak JACK DANNIELST iszok, johny-t em tudnam mar meginni... akarmilyen skot viszkit iszok, nem szeretem.... a bourbon edesebbb JACK 4 EVER
2010. jún. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2010. jún. 10. 19:48
 15/18 anonim válasza:
61%

Jack Daniels,Jim Beam Legjobb (Y)

de a Ballantines se rossz =)

2010. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Maker's Mark Magyarországon csak rendelni lehet mert ez egy amerikai whisky de nagyon fincsi :DD itt szoktam rendelni:


[link]

2012. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 jazzbass270 válasza:
Lagavulin,Caol Ila,Auchentoshan nekem ezek de elsősorba a Lagavulin
2014. ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A még barátságosabb árcédulájúak közül: Scotch Single Malt: Glenfiddich 12+, Glenlivet 12+, Bourbon: Ewan Williams, Jack Daniel Single Barrel Rye és Select, Írek: Bushmills (Balck Bush), Tullamore Dew
2017. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!