Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sörsűrítmény otthoni sörfőzéshez?

Sörsűrítmény otthoni sörfőzéshez?

Figyelt kérdés
Mennyi jók ezek a sűrítmények? A leírások szerint 4500-6000 forintból kihozható 13-20 liter sör is. Milyen minőségű sört lehet ezekből főzni?

2017. nov. 2. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Vegyük a jobb arányt: 4500/20 liter = 225 Ft/liter

Tényleg otthon akarsz pancsolni?

2017. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem érdemes . H kijönne 50 forintra még talán. Megveszed a készletet drága pénzért párszor használod majd aztán ott fog porosodni. Ha ki akarod próbálni keress a neten házi sör receptet. Veszel árpát szedsz komlót a természetben és hajrá.Én csináltam bár csak komlóból és kis cukorból. A szomjhalál elől megmentene bárkit de nagy élvezetet nem nyújtott. Bár mikor csináltam még internet se volt hogy jó receptet találjak azóta meg nem próbáltam.
2017. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Phoney ***** válasza:
100%

A tapasztalat szerint egész jó söröket ad, de úgy kalkulálj, hogy hamarosan át akarsz majd állni a malátára. „Egész jó” alatt pedig a magyar 200 forintos nagyüzemieknél jobbat kell érteni.


[link]



11-02 14:30

112 forint/0,5L egy korrekt sörért (amilyen a boltban általában 250 fölött keződik) az asszem elég jó. Már annak, aki nem két sört iszik évente.


11-02 16:14

Tényleg? Kristálycukorból csinálsz „sört”, és csodálkozol, hogy szar?

2017. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"de úgy kalkulálj, hogy hamarosan át akarsz majd állni a malátára."

Ezt kifejtenéd?

2017. nov. 15. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
11:13 Szövegértési problémád van? Nem csodálkoztam hogy szar. Tényként írtam le hogy nem jó. Kipróbáltam, ennyi.
2017. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:
Azért akarsz majd átállni, mert ha az ember magának csinál egy italt, akkor azt idővel szereti a saját ízlésére szabni. A sűrítménynél erre minimális a lehetőség, mint a belinkelt írásban is említik.
2017. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Elég réi kérdés, és azóta valószínűleg már vagy főzöl, vagy rég elfelejtetted hogy akartál ilyet csinálni.

( rengeteg kérdésemre kapok választ régi gyakorikérdés válaszokból, ezért írok )

Szóval kb 200 Ft/ korsó most, egy jófajta sűrítmény sör. Ez egy átlag láger sörhöz képest nem kevesebb mint ha megvennéd a boltban. Ha más típusú söröket is szeretsz, Pl: IPA APA Porter, Stouth akkor lényegesen olcsóbban jössz ki a sűrítményekkel. Ezen kívül ez egy igen szép hobbi.

pl. a horgászok is jobban jönnének ki anyagilag ha megvennék a halat mintsem hogy az idejüket "pazarolják" a tóparton...

2019. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Ez igaz lehet, hogy sokaknál ez belépő, aztán vágynak arra, hogy saját ízlésükre szabják a sört (látom különböző fórumokon a hozzászólásokban), de én pl. 2 éve használok sűrítményt, nekem megfelelő! Pálinkafőzés a hobbim, e mellé nem fér bele a "kedvbe" az, hogy sörfőzéssel is foglalkozzak 5-6 órán keresztül, plusz ugyebár a palackozás, szintén idő. Szóval nekem tökéletesen megfelel a gyártó ízlése, így is lényegesen jobb és lényegesen testesebb sört kapok, mintha a boltban venném meg az ivósörök bármelyikét. Persze lehet kapni jobbat náluk, de az többnyire kézműves, 4-900 forint körüli áron. DE, ha úgy vesszük, az egyik közeli mikrosörfőzde IPA-ját tökéletesen hozza a Mangrove Jack's Pink IPA-ja, megszólalásig ugyanaz, abból egy üveg 950 forint, ebből egy üveg 160 forint.

Ezzel semmi dolog nincs, mint kell egy erjesztőedény, azt kifertőtleníted minden alkalommal, beleöntöd a sűrítményt, 3L forró vízben feloldasz 1kg cukrot/sörcukrot, majd azt ráöntöd, elkevered és mehet rá 19L hideg víz, majd a hozzáadott élesztő. Fél óra alatt kényelmesen kész van. Aztán a palackozás kicsit több, az 1-1.5 óra.

Azóta ott tartunk, hogy kb. 5-6 ezer forintba kerülnek a sűrítmények, melyből 23L sör jön ki, azaz szállítási költséggel együtt 1 üveg sör 160 forint. Ebben a kategóriában még csak sörnek mondható valamit sem kapsz. Sűrítményből viszont abszolút iható, kellemes, testes söröket lehet kihozni. Komlózással meg azért némileg bele lehet szólni az ízvilágba is, de elképesztően sokféle sűrítmény van, több év, mire végigpróbálgatod. Nekem ez így megfelelő, nem piszkál a gondolat, hogy nekiálljak főzni! Nem zárom ki a lehetőséget, lehet egyszer megpróbálom valami gyümölcs tekintetében irdatlan hitvány évben, de hogy abból nem lesz rendszer, az a biztos, nem hogy az, hogy arra állok át.

Az első hsz-ban lett említve az, hogy 1-2x használja majd aztán félredobja, hogy inkább főzze... Ha főzöd, ahhoz kellenek eszközök, a cefrézéshez pedig ugyanazok az eszközök, sokkal több idő, én úgy gondolom, véleményem szerint a főzés az, amire rálehet unni, nem a sűrítményes sörre, ami tényleg megoldható akár egy erős munkanap után is.

2020. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, csak a teljesség kedvéért megemlíteném, hogy vannak nagyon eredményes törekvések extra rövid főzőnapra is, simán lehet félórás raw (más néven no boil) receptet tolni úgy, hogy csak nagyon kis mennyiségű sörlé forr épphogy elegendő komlóval, szintén félórát. BrewFather gyönyörűen kiszámolja ezt, arra kell figyelni, hogy a kis mennyiségű folyadékban a gyakorlatban 90 körüli a maximum elérhető IBU, ez oszlik el az egészben végül, tehát ha belövöd 100-ra a komlózást, akkor lesz stabil a kesere, amennyiben kellően pontos a forralt mennyiség is minden alkalommal.

Gyorshűtéssel se kell vesződni, nochill egy megfelelően teletöltött HDPE kannában meglepően jól megoldja, minimális (kb semmi) oxidációval, ha sikerül egész jól kiszorítani a levegőt. A kannában hetekig el tud lenni gond nélkül, szóval pár napot simán késlekedhetsz az erjesztőbe borítással, bár ilyenkor lehet egyfajta egészséges paranoia kicsit 80 fok fölé melegíteni kannába fejtés előtt.

Marhajó videók vannak egyébként, kimondottan ilyen short vagy épp minutes, half hour, one hour brew day keresésekre, találékony egy elfajzott jószág a sörfőző. :)

ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, már üzletszerűen benne vagyok a témában. :)
ápr. 14. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!