Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Sörsűrítmény otthoni sörfőzéshez?

Mennyi jók ezek a sűrítmények? A leírások szerint 4500-6000 forintból kihozható 13-20 liter sör is. Milyen minőségű sört lehet ezekből főzni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: sörfőzés, kézműves sör, sörsűrítmény, craftbeer

2017. nov. 2. 14:05  Privát üzenet  

A válaszok

Vegyük a jobb arányt: 4500/20 liter = 225 Ft/liter

Tényleg otthon akarsz pancsolni?

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. nov. 2. 14:30 Privát üzenet
Szerintem nem érdemes . H kijönne 50 forintra még talán. Megveszed a készletet drága pénzért párszor használod majd aztán ott fog porosodni. Ha ki akarod próbálni keress a neten házi sör receptet. Veszel árpát szedsz komlót a természetben és hajrá.Én csináltam bár csak komlóból és kis cukorból. A szomjhalál elől megmentene bárkit de nagy élvezetet nem nyújtott. Bár mikor csináltam még internet se volt hogy jó receptet találjak azóta meg nem próbáltam.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2017. nov. 2. 16:14 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

A tapasztalat szerint egész jó söröket ad, de úgy kalkulálj, hogy hamarosan át akarsz majd állni a malátára. „Egész jó” alatt pedig a magyar 200 forintos nagyüzemieknél jobbat kell érteni.

[link]

11-02 14:30

112 forint/0,5L egy korrekt sörért (amilyen a boltban általában 250 fölött keződik) az asszem elég jó. Már annak, aki nem két sört iszik évente.

11-02 16:14

Tényleg? Kristálycukorból csinálsz „sört”, és csodálkozol, hogy szar?

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. nov. 14. 11:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"de úgy kalkulálj, hogy hamarosan át akarsz majd állni a malátára."

Ezt kifejtenéd?

# 4/6Időpont 2017. nov. 15. 12:49 Privát üzenet
11:13 Szövegértési problémád van? Nem csodálkoztam hogy szar. Tényként írtam le hogy nem jó. Kipróbáltam, ennyi.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2017. nov. 15. 14:35 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

Azért akarsz majd átállni, mert ha az ember magának csinál egy italt, akkor azt idővel szereti a saját ízlésére szabni. A sűrítménynél erre minimális a lehetőség, mint a belinkelt írásban is említik.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. nov. 17. 08:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sörélesztő pehely sörfőzéshez?
Iható a sörsűrítmény eredménye?
Házi sörfőzéshez milyen készlet kell? részletek lentebb
Malátát hol kaphatnék házi sörfőzéshez?
Házi sörfőzéshez hol lehet alapanyagot venni (maláta, komló) Budapesten vagy kelet-pest megyében?
Mivel érdemes ledarálni az árpamalátát sörfőzéshez?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!