Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit lehet tenni az alkohol...

Mit lehet tenni az alkohol álmosító hatása ellen? (kicsit alkoholista kérdés, ha nem bírod, ne válaszolj)

Figyelt kérdés

Reggel 7-8-kor ébredéskor megiszom 2 liter vizet, hogy rehidratáljam magam. Aztán reggelizek egy jót (a napi kajám felét ilyenkor eszem). 10-11 óra körül kezdek el inni, üveg bort bontva, amikor már dobálni kezdem a lábam és kezdek ideges lenni, ahogy az előző késő este bevitt alkohol kezd teljesen kiürülni a szervezetemből (amihez kb 12 óra kell). Du 1-2 órára megiszom 1-1,5 üveg bort, de utóbbi mennyiség után már kva álmos leszek és le kell feküdnöm aludni. Alszom 1-1,5 órát és felébredek 3-4 óra körül. Utána megiszom újabb 1,5 üveg bort kb. és bemegyek a városba barátokkal találkozni/csajjal randizni/kocsmázni egyedül, ahol megiszom még 2 sör-2 pohár bornak való piamennyiséget, de ez itt a végén tényleg már csak szinten tartás. 11-éjfélre otthon vagyok és éjfél-1 körül fekszem le és alszom utána 6-7 órát. Így néz ki egy héten 7 napból 4 napom átlagosan. (De a többi napon is amikor tanulok, sulizok, van itthon 3-4 átlagos (4-5%-os) sör, hogy túléljem a napot és ne hülyüljek meg a pia hiánya miatt.)


Fő kérdés: Mit lehetne tenni, hogy 12-14 óra körül ne álmosodjak el viszonylag kevés, a napi alkoholmennyiségem harmadának elfogyasztása után? Ez miért van? Azt olvastam hogy lehetne energiaitalt inni a borhoz ("fröccsöt" iszom itthon, szénsavas ásványvízzel a bort kb fele arányban hígítva mindig), vagy lehetne venni koffeintablettákat is.

Délelőtt megiszom 1 liter bort és attól elálmosodom és aludnom kell, utána ébredés után délután meg megiszom 2 liter bornak megfelelő alkoholmennyiséget és éjfélig nem kell aludnom. Ez miért van?


24/f, egyetemista (ebben a tanévben diplomázom)


2017. nov. 18. 15:19
 1/6 anonim válasza:
65%
Engem csak az érdekel, hogy ha lediplomázol és elkezdesz dolgozni, akkor hogy fogsz inni?
2017. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
29%
Itt tart a fiatalság. ... gratula
2017. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Hogy kaphat diplomát egy alkoholista?

Minek iszol ennyit?

Egyébként a válasz 1xű: ne igyál:)

2017. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tatratea. :D Legalábbis míg benned van azért a koffein is dolgozik rendesen, de szerintem ezzel azért hamar hazavágnád a szervezeted, nem mintha a mostani mennyiség nem volna durva.
2017. nov. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1.

Már most is otthonról dolgozom, többet keresek a minimálbérnél részmunkaidőben, fix munkaidő nélkül. Informatikus vagyok/leszek.


2.

Köszönöm!


3.

Mi köze annak egymáshoz hogy valaki alkesz és diplomát kaphat-e?

16-17 évesen kezdtem inni, havi párszor mikor bejártunk a barátokkal a városba gimnazistaként hétvégén. Mikor elkerültem egyetemre egy másik városba, albérletbe, akkor azt láttam a pia csökkenti a stresszt és a csajozásban is rengeteget segített, hogy laza legyek. Mára nem tudok leállni, pedig ez már brutál mennyiség.

Ja hogy csak ne igyak?! Baz, erre nem is gondoltam.


4.

2 méter magas és 90 kilós, átlagos alkatú és vállas ember vagyok, szóval ez a mennyiség egy fokkal kevésbé bajos, mintha 175 centis és a mostaninál harminc kilóval könnyebb lennék. De én is félek, hogy meghalok miatta hamar. A családomban minden férfi alkoholista (volt) hosszú távon, akit ismertem. (Két nagypapám, apa, apukám nagybátyja.) A családban én leszek az első diplomás.

2017. nov. 21. 15:33
 6/6 MANDINGO válasza:
Így kezdtem én is,átálltam a röviditalokra egy darabig sikerült is ébernek maradnom,de amint tolerálja a szervezeted azt a mennyiségű alkoholt is,ugyanott vagy,jön az álmosság,fáradékonyság stb. Sajnos erre nincs olyan megoldás ,amitől "funkcionális" tudsz maradni.Kompenzálhatsz nagy mennyiségű koffeinnel,de kikészíti a szervezeted,egyre többet tolerálsz,egyre több kell mindenből,aztán pár éven belül ha a májad nem,valamelyik másik emésztésben/lebontásban szerepet játszó szerved "elromlik".
2017. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!