Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a neve ennek a likőrnek?

Mi a neve ennek a likőrnek?

Figyelt kérdés

Nemrég vendégségben voltam.Ittam egy nagyon finom baracklikőrt.Sajnos elfelejtettem a nevét.

Pezsgősüveg formájú átlátszó üvegben van,rakta egy rózsaszín címke amin egy nőt ábrázol.13% alkoholtartalmú.Ennyire emlékszem róla.Jobban És nem magyar volt.A kérdésem az lenne,hogy esetleg tudja-e valaki mi a neve a piának?Esetleg hol tudok ilyenre rátalálni?



#Baracklikőr
2017. dec. 13. 23:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Jobban női pia lehet. -ez lemaradt.
2017. dec. 13. 23:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, milyen "nem-magyar" volt, mert akkor könnyebb keresgélni, ugyanis nem mindegy, hogy német/osztrák, orosz, angol, francia vagy micsoda.


Keresni meg úgy tudsz, hogy a google képkeresöbe beadod a baracklikör címszót - ha kis szerencseéd van, akkor ráismersz valamelyik képen, de ha külföldi volt, akkor az ottani nevet (pl. németül marillenlikör vagy aprikosenlikör a neve) adod be.

2017. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Az a baj, hogy a likőrök 15%-nál keződnek (mert ez alatt minden bontott ital romlandó), szóval még csak nem is likőr volt.


A japánok csinálnak likőrszerű italokat 10-15% között ún. japán kajsziból, amit itthon általában szilvának neveznek (bár nem szilva, és nem is barack). Lehet, hogy ilyen volt, de nem láttam belőle ilyen címkével. Ezeket a boltokban „umeshu” vagy „japán szilvabor” néven szokták jegyezni.

2017. dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!