Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy alkoholistának mennyi idő...

Egy alkoholistának mennyi idő kell ahoz, hogy kitisztuljon teljesen az alkoholtól és ne kívánja azt. Mennyi idő kell, hogy megszünjön a kínzó alkohol iránti vágy?

Figyelt kérdés

2017. dec. 20. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Veglegesen? Hamvasztaskor.


Addig meg akaratero kerdese.

2017. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
1-2 nap alatt alkohol már nincs benne, az acetaldehid okozta biokémiai/biológiai károsodások lehetnek életre szólók. Az alkohol utáni vágy soha nem szűnik meg, akkor sem, ha beültetteti magába a megfelelő gyógyszert bőr alá, legfeljebb nem ihat rá, mert rosszul lesz.
2017. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Itt több különböző dologra kérdeztél rá.


Az alkohol egy napon belül kitisztul.


A fizikai függőség (tehát az idegrendszeri alkalmazkodás) megszűnése, ha enyhébb, akkor egy hét körül lehet. Ha van olyan súlyos, hogy nyugtatókkal kell csökkenteni az elvonási tüneteket, akkor lehet, hogy egy kicsit több. Ezzel a sóvárgás legrosszabb részének is el kéne múlnia, de van még más is.


A többi már pszichés függőség, ez sokkal bonyolultabb, ráadásul többrétű. Ez a függőség szól egyrészt a napi eufóriaforrásnak (mert az alkoholistának valahanyadik pohárnál mindig „jó” lesz), aztán a szorongásoldó hatásnak, meg a „problémamegoldó” hatásnak, meg az éveken át megszokott mentalitásnak-életvitelnek is. Mindegyik miatt rájöhet, hogy neki most nagyon innia kell. Egy frissen leszokott alkoholista előtt tucatnyi olyan dolog áll, amiről rég elfelejtette (vagy még egyáltalán nem is tanulta meg), hogyan kell józanon kezelni. Nemcsak józannak maradni kell tudnia, hanem el is kell viselnie azt a józanságot, aztán fel is kell tudni hozzá nőnie. Mert azért a legtöbb alkoholista nem ugyanabban az életszakaszban hagyja abba az ivást, mint ahol elkezdte, és a kettő között szerzett élettapasztalat egy nagy része józanul nem érvényes.


A sóvárgás sok exalkoholistánál megszűnik, de ezt gyakran egyetlen pohár is elrontja, szóval leginkább akkor működik, ha abszintnensek lesznek.

2017. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egyet gondoltunk-e:

https://www.youtube.com/watch?v=C3a3ktsX43A

2017. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Olyan nincs, hogy teljesen egszűnik, egy alkoholista SOHA nem lesz tiszta, maximum nem iszik többé, de elég egy megbotlás és visszahúzza a pia.
2017. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz én alkesz voltam és mégse iszom többet. Már évek óta. Ja és azért szoktam le mert már tropa volt az egészségem. Ha keveset is ittam régen már attól nagyon beteg voltam. Ezért álltam le teljesen. Ma már abszolút nem érdekel a szesz.
2017. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!