Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Gere Pincészettől melyik...

Gere Pincészettől melyik vörösbort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsokat, tippeket kérni. Első sorban a Gere Pincészet palackjai közül, de szóba jöhet más pincészet is, olyan 5-15 ezer forintig.

Esetleg ha tudtok finom fehérbort, azt is szívesen veszem :)



2017. dec. 26. 11:44
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha komoly vörösbort akarsz, én a villányi dinoszauruszokat hanyagolnám. Nemrég volt kb. ugyanez a kérdés, most is azt tudom írni, amit oda is írtam: ebben az árkategóriában a Heimann Barbár és a St. Andrea Merengő a két legjobb magyar borválasztás - persze saját véleményem szerint.
2017. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2017. dec. 26. 11:55
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Egyébként az a helyzet, hogy a boros ízlés egy nagyrészt tanult ízlés. Ahhoz, hogy tudjuk értékelni az igazán nagy borokban lévő értékeket, rengeteget kell kóstolni ismerkedni a borokkal. Ez alatt minimum pár száz - alaposan, figyelve, az ízkéet szálazva és memorizálva - kóstolt tételt értek. Enélkül egész egyszerűen nem fog átjönni, hogy mitől nagy bor egy nagy bor. Finom lesz, oké, de nem lesz nagyobb élmény egy 9 ezres, mint egy jóféle 3 ezres lenne - ami a matematika jelen állása szerint harmadannyiba kerül.


Tekintettel arra, hogy a GYK-n kérsz tanácsot és Gere borokat akarsz venni, eléggé biztos, hogy kezdő,vagy legalábbis tapasztalatlan vagy borok terén, így én nem kifejezetten tanácsolom, hogy ilyen kaliberű borokkal kezdj. Felesleges.

2017. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zoli780806 ***** válasza:
Gere Gentleman
2017. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!